Varolan SharePoint Server 2007 veya SharePoint Server 2010 iş akışının başlatıldığında sunucu 2013 SharePoint iş akışı iptal edilen bir duruma gelir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2738553 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün.
  • Microsoft SharePoint Server 2013 iş akışı platformu "Başlat bir liste iş akışı" veya "Başlat bir Site iş akışı" eylemden bir varolan SharePoint Server 2007 veya SharePoint Server 2010 iş akışını başlatmak için kullanın.
  • Liste veya site iş 's akışı yerel değişkenleri erişim.
  • Liste öğesi kimliği veri türü veya dize veri türü kullanılır. Ancak, değeri null olur.
Bu senaryoda, 2013 SharePoint iş akışı iptal edildi durumuna geçer ve şu özel durum çubuğunda görüntülenen İş akışı durumu Sayfa:
System.ArgumentException:
Kaynakta Microsoft.Activities.GetDynamicValueProperty'1.Execute (CodeActivityContext içerik)
System.Activities.CodeActivity'1.InternalExecute (ActivityInstance örneği, ActivityExecutor edilmelidir, BookmarkManager bookmarkManager)
System.Activities.Runtime.ActivityExecutor.ExecuteActivityWorkItem.ExecuteBody (ActivityExecutor edilmelidir, BookmarkManager bookmarkManager, konumu resultLocation)
NotDiğer veri türleri için bu sorun oluşmaz.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için String veri türüne ve liste öğesi kimliği veri türü boş olmadığından emin olmak için "İş akışı değişkeni ayarlamak" eylemini kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 2738553 - Last Review: 16 Kasım 2012 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SharePoint Server 2013
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbtshoot kbexpertiseinter kbmt KB2738553 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2738553

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com