Sunucu Yöneticisi'ni kullanarak bir sunucuyu konfigüre ettiğinizde "Sunucu çalışmıyor" etki alanı denetleyicisi yapılandırma hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2738697 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün. Windows Server 2012 Sunucu Yöneticisi'ni kullanarak bir çalışma grubundan bir etki alanı denetleyicisi olarak çalışan bir sunucuyu yapılandırın. Dağıtım yapılandırması sayfasında Seç düğmesini tıklatın. Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Contoso etki alanı iletişim kurulurken bir hata ile karşılaştı.
Sunucu çalışır durumda değil.

Not ldap, rpc ve dns bağlantısı olan ve sorun olmadan tüm etki alanı denetleyicilerinin diğer işlemler için başvurabilirsiniz.

Neden

ntlm kimlik doğrulama etki alanında veya etki alanı denetleyicilerini devre dışı olduğundan, bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için sunucu etki alanına katın ve sonra sunucuyu bir etki alanı denetleyicisi olarak yapılandırın. Sunucu etki alanına katıldıktan sonra Sunucu Yöneticisi'ndeki Active Directory etki alanı Hizmetleri (ad ds) Sihirbazı ad ds orman gözatmak için ntlm kimlik doğrulaması yerine Kerberos kimlik doğrulamasını kullanır.

Daha fazla bilgi

ntlm kimlik doğrulaması etki alanlarında Windows Server 2008 R2 ve sonraki sürümlerinde devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitelerine bakın:

ntlm kimlik doğrulama kısıtlaması ile tanışın

ntlm engelleme ve: uygulama analiz ve denetim yöntemleri, Windows 7'de

Özellikler

Makale numarası: 2738697 - Last Review: 1 Ekim 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2738697 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2738697

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com