Windows Me'de Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracında (Scanreg.exe) Yapılan Değişiklikler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 273889 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

(Scanreg.exe) Windows Millennium Edition'da (Me) kayıt defteri Denetleyicisi aracı, tüm Windows, işlemlerini desteklemek üzere güncelleştirildi.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki komut satırı seçenekleri, Windows'da veya için güvenli mod önyükleme tarafından desteklenir:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Komut satırıAçıklamaYeniden başlatma gerekiyor mu
scanreg/restoreKayıt defteri yedekleme tarihini ve saatini temel alan bir listeden seçin ve seçili yedekleme için kayıt defterini geri.EVET
scanreg/fixBozuk kayıt defteri'nın iç veri yapılarına onarır ve onu sıkıştırılmasına neden olur.EVET
scanreg / optKaldırır, kayıt defterinden boş disk alanı fazla. Daha fazla boş disk alanı 500 KB kayıt defteri dosyaları algılandığında, <a0></a0> başlangıç sırasında otomatik olarak gerçekleştirilen.Hayır

Bu komutlar Microsoft Windows 98 Resource Kit'teki, ancak yalnızca gerçek kip işlevi (için komut istemini önyükleme tarafından) Windows 98'de belgelenmiştir.

Listelenen komut satırı seçenekleri (Başlangıç disketinden önyükleme tarafından), tüm hala Windows Me'de, gerçek modda kullanılabilir Scanreg.exe çalıştırarak. Yalnızca yazarak bunun option Scanreg.exe varsayılan yolunu otomatik olarak ortam bir parçası olduğundan komut.

Kayıt tarayıcı tarama, yedekleme ve kullanıcı profili kayıt defteri dosyaları (User.dat), User_name Profiles\ klasörler içinde <a1>Windows</a1> klasöründe geri destekler. Bu destek, otomatik olarak etkinleştirilir, ancak <a0>Windows</a0> klasöründeki <a1>Scanreg.ini</a1> dosyasına aşağıdaki satırı ekleyerek devre dışı bırakabilirsiniz:
UserProfiles = 0; (yeniden etkinleştirmek için 1 olarak ayarlanır)

Referanslar

Kayıt Defteri Denetleyicisi aracı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
183887Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracının (Scanreg.exe) Açıklaması
Kayıt Defteri Denetleyicisi komut satırı anahtarları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
184023Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracının Komut Satırı Anahtarları
Kayıt Defteri Denetleyicisi ve başlatma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
198864Kayıt defteri otomatik olarak başlangıç sırasında kaydedilen kurma.
Kayıt defteri ve kullanıcı profilleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
250410Windows 98/95 Kayıt Defteri Dosyalarının Açıklaması
Kullanıcı profilleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
161334Kılavuz, Windows NT 4.0 Profiles'ı ve <a1>ilkeler</a1> (Bölüm 1 / 6)

Özellikler

Makale numarası: 273889 - Last Review: 29 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB273889 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:273889
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com