Düzeltme: ssrs rapor işleme sırasında hata iletisi rc:Toolbar kullanır = false parametresini URL: "rapor sunucusu veritabanı içinde bir hata oluştu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2739213 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft sql Server 2008 R2 Service Pack 2 Düzeltme karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2008 R2 Service Pack 2 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Tanımlama bilgisi içermeyen oturumlar ayarlayarak kullanmak için bir rapor sunucusunu yapılandırma UseSessionCookies Rapor sunucusu sistem özelliği için Yanlış Microsoft sql Server 2008 R2'de veya Microsoft sql Server 2012.
 • Bir sql Server Reporting Services (ssrs) rapor otomatik olarak güncelleştirmek için yapılandırma her x saniye sayısı.
 • Rapor kullanır RC:Toolbar = false URL parametresi.
 • Rapor oluşturma.
Bu senaryoda, raporu ilk kez doğru bir şekilde görüntüler. Ancak, ssrs raporu otomatik olarak güncelleştirmeye çalıştığında, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Rapor sunucusu veritabanı içinde bir hata oluştu. Bu, bağlantı hatası, zaman aşımı veya veritabanı içinde yetersiz disk koşulu nedeniyle olabilir. (rsReportServerDatabaseError) Çevrimiçi Yardım alma
Yinelenen anahtar satır nesnesi ekleyemezsiniz ' dbo.SessionData' ile benzersiz dizin 'IDX_SessionData'. Yinelenen anahtar değeri (onxrpsralint5h55w1tjfcn1)'dır. Deyim sona erdi.


Çözüm

Toplu Güncelleştirme bilgileri

2012 sql Server için toplu güncelleştirme 5

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 5'te yayımlanmıştır. sql Server 2012 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2777772 sql Server 2012 için toplu güncelleştirme paketi 5
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2012 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2692828 sql Server 2012'den sonra yayımlanan sql Server 2012 oluşturur

sql Server 2008 R2 Service Pack 2

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce sql Server 2008 R2 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme 3'te yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2754552 sql Server 2008 R2 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2008 R2 Service Pack 2 ile gelen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2567616 sql Server 2008 R2 Service Pack 1'den sonra yayımlanan sql Server 2008 R2 oluşturur

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için kullanmak istemediğiniz rc:Toolbar = false parametresi url ve değişiklik geçişli stil sayfaları raporu araç html Görüntüleyicisi ve Rapor Yöneticisi için stilleri tanımla (.css) dosyaları.

html Görüntüleyicisi ve Rapor Yöneticisi için stil sayfalarını özelleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
Stil sayfaları html Görüntüleyicisi ve Rapor Yöneticisi için özelleştirme

Daha fazla bilgi

Rapor sunucusu Sistem özellikleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesine gidin:
Rapor sunucusu Sistem Özellikleri
url erişimi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki msdn Web sitesine gidin:
url erişimi

Özellikler

Makale numarası: 2739213 - Last Review: 18 Aralık 2012 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Reporting Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
 • SQL Server 2012 Enterprise Core
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2739213 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2739213

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com