Grup ilkesi kullanarak gezici profillerin önbellekteki kopyalarını sil

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 274152 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, gezici profilleri yerel olarak önbelleğe alınmış kopyalarını sil için Grup ilkesi nasıl kullanabileceğiniz anlatılır.

Daha fazla bilgi

Grup ilkesi etkinleştirirseniz, kullanıcı oturumu kapattığında, kullanıcının gezici profilinin yerel bir kopyası silinir. Ancak, gezici profil, saklandığı ağ sunucusunda kalır devam eder.

Bir grup ilkesi nesnesi (önceki davranış aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirmek için GPO) için yapılandırabilirsiniz:
  1. Değiştirmek istediğiniz GPO'YU düzenleyebilirsiniz.
  2. Aşağıdaki bölümde bulun: Bilgisayar Yapılandırması \ Yönetim Şablonları \ sistem \ kullanıcı profilleri.
  3. Gezici profillerin önbellekteki kopyalarını sil (Grup ilkesi ayarı) çift tıklatın.
  4. Etkin ' i tıklatın.

Not: yukarıda anlatılan adımlar, bir bilgisayar Yapılandırması ayarı içerir. Bir kuruluş birimi gibi bir kapsayıcı için Grup ilkesi uygulandığında, bu kuruluş biriminin tüm bilgisayarlara ve bu kuruluş birimindeki tüm kullanıcılar için değil uygulayabilirsiniz. Örneğin, bir kullanıcı, kuruluş birimindeki Bu ilke, bu ilke, yüklü olmadığı başka bir kuruluş birimine olan bir bilgisayarda oturum açtığında gezici profilinin bir kopyasını bilgisayarda kalabilir. Bu ilke, bu bilgisayarı kullanan tüm kullanıcılar için geçerli olan bir bilgisayara uygulandıktan sonra.

Grup İlkesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/library/Bb742376.aspx

Özellikler

Makale numarası: 274152 - Last Review: 28 Eylül 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbgpo kbhowto kbprofiles KB274152 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:274152

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com