PRB: "Odstraňování osamoceného Users" témata v Books Online je neúplné

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 274188 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při obnovení zálohy databáze na jiný server, může dojít k potížím s osamocené uživateli. V SQL Server Books Online téma Odstraňování osamoceného uživatelé ' osnovy není přesné kroky pro řešení tohoto problému.

Tento článek popisuje, jak vyřešit osamocené uživatelé.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Další informace

Ačkoli podmínky přihlášení a uživatel se často zaměňují, se velmi liší. Přihlašovací jméno používané pro ověření uživatele a databáze uživatelský účet se používá pro ověření přístupu a oprávnění v databázi. Přihlášení jsou přiřazeny uživatelům podle identifikátoru zabezpečení (SID). Přihlašovací jméno je požadována pro přístup k serveru SQL server. Proces ověření konkrétní přihlášení je platný se nazývá "ověřování". Přidružené uživatelské databáze SQL Server musí být toto přihlášení. Uživatelský účet použít k řízení činností prováděných v databázi. Pokud žádný uživatelský účet existuje v databázi konkrétní přihlášení, nemůže uživatel pomocí dané přihlášení přístup databáze Přestože uživatel pravděpodobně moci připojit k serveru SQL server. Jedinou výjimkou k této situaci je při databáze obsahuje uživatelský účet "guest". Přihlášení, který nemá přidružený uživatelský účet je namapován uživatele guest. Naopak Pokud uživatel databáze existuje, ale není k dispozici žádné přihlašovací spojené, uživatel není schopen přihlásit k serveru SQL server.

Po obnovení databáze na jiný server obsahuje sadu uživatelů a oprávnění, ale pravděpodobně není žádné odpovídající přihlášení nebo přihlášení může být přidružen stejným uživatelům. Tento stav je označován jako není k dispozici jejich synchronní nutnosti "kopie uživatelů."

Odstraňování potíží osamocených Users

Při obnovení zálohy databáze na jiný server, může dojít k potížím s osamocené uživateli. Následující scénář ilustruje problém a ukazuje, jak jej vyřešit.
 1. Přidat přihlašovacího jména hlavní databáze a zadat výchozí databázi jako Northwind:
  Use master go sp_addlogin 'test', 'password', 'Northwind'
  						
 2. Udělit přístup uživateli, který jste právě vytvořili:
  Use Northwind go sp_grantdbaccess 'test'
  						
 3. Zálohování databáze.
  BACKUP DATABASE Northwind
  TO DISK = 'C:\MSSQL\BACKUP\Northwind.bak'
  						
 4. Obnovení databáze jiný SQL serveru:
  RESTORE DATABASE Northwind
  FROM DISK = 'C:\MSSQL\BACKUP\Northwind.bak'
  						
  obnovené databáze obsahuje uživatele s názvem "test" bez odpovídající přihlášení, výsledkem "test" není k dispozici jejich synchronní právě kopie.
 5. Nyní, rozpoznat osamocené uživatelům spustit tento kód:
  Use Northwind go sp_change_users_login 'report'
  						
  výstupu zobrazí seznam všech přihlášení, které mají Neshoda mezi položkami v systémové tabulce sysusers databáze Northwind a sysxlogins systémové tabulky v hlavní databázi.

Kroky k vyřešení osamocených uživatelé

 1. Spusťte následující příkaz osamocené uživatele z předchozího kroku:
  Use Northwind
  go
  sp_change_users_login 'update_one', 'test', 'test'
  						
  to server přihlášení "test" relinks s databáze Northwind uživatel "test". Sp_change_users_login uložené procedury mohou provádět aktualizace všechny osamocené uživatelů s parametr "auto_fix", ale to není doporučeno, protože SQL Server se pokusí o přihlášení a uživatelé odpovídají podle názvu. Pro většinu případů toto funguje; však Pokud uživatel přidružen nesprávný přihlášení, uživatel může mít nesprávná oprávnění.
 2. Po spuštění kódu v předchozím kroku může uživatel přístup k databázi. Uživatel potom může měnit heslo s sp_password uložené procedury:
  Use master 
  go
  sp_password NULL, 'ok', 'test'
  						
  uložené tento postup nelze použít pro účty zabezpečení Microsoft Windows NT. Připojování k serveru SQL server prostřednictvím jejich WINDOWSNT síťový účet uživatelů jsou ověřovány pomocí WINDOWSNT; proto svá hesla lze změnit pouze v systému Windows NT.

  Heslo pro přihlášení jiného uživatele můžete změnit pouze členové sysadmin role.

Odkazy

Další informace o řešení problémů oprávnění při přesunu databáze mezi servery klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
240872INF: Jak vyřešit oprávnění problémy při databáze je přesunuta mezi servery SQL

Vlastnosti

ID článku: 274188 - Poslední aktualizace: 30. října 2003 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbcodesnippet kbpending kbprb KB274188 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:274188

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com