Etki alanı denetleyicisi Klonlama dcpromo.log 8610 hatası vererek başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2742916 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sanallaştırılmış etki alanı denetleyicisi (Windows Server 2012 tanıtılan özelliği Klonlama vdc) kullanın. Yeni bir etki alanı denetleyicisi clone sonra sunucu dizin hizmetleri onarım modu (dsrm) başlar bulabilirsiniz. C:\windows\debug\dcpromo.log incelerseniz aşağıdaki hata girişini bulun:

8610


Bu hata kodu aşağıda gösterildiği gibi 0x21a2 için çevirir:
ERROR_DS_ROLE_NOT_VERIFIED

fsmo rolünün sahipliği, dizin bölümü en az bir çoğaltma ortağıyla başarılı bir şekilde çoğaltılmadığından doğrulanamadı

Neden

vdc Klonlama Windows Server 2012 birincil etki alanı denetleyici öykünücüsü (PDCe) gerektirir. Bu durumda, etki alanı denetleyicisi Konumlandırıcı (Konumlandırıcı, "DCLocator" da bilinir) ve etki alanı adı sistemi (dns) kullanarak PDCe bulunabilir ve PDCe doğru işletim sistemi çalışıyor. Ancak, başka bir sunucudan PDCe son aktarıldı. Ve gelen (olarak da bilinen "") bölümünün gelen çoğaltmasını PDCe (INITSYNC) bu rol sahipliğini reassert önce PDCe fsmo sahiplik geçerli durumu hakkında bilgi edinmek için etki alanı PDCe henüz yapmamış.

Çözüm

  1. En az bir ortak ile PDCe çoğaltılır Active Directory Domain Services izin verir veya çoğaltmayı hemen tetiklemek için Dssites.msc veya repadmin.exe kullanın
  2. Yükseltilmiş bir komut isteminden aşağıdaki komutları çalıştırın:

    Bcdedit.exe/deletevalue başlatılmayı

    Shutdown.exe komutunu /r /t 0

  3. Sunucu başarıyla kopyalandı doğrulayın.

Daha fazla bilgi

Bu davranış tasarım gereğidir. dsrm kasıtlı olarak ağın ve etki alanından çoğaltılan etki alanı denetleyicilerini korumak için kopyalama işleminin bir parçası çağrılır.

Dizin Hizmetleri onarım modunda, önceki Windows işletim sistemlerinde bulunan dizin hizmetleri geri yükleme modu çağrıldı.

Yapılandırma ve vdc ayrıntıları ve adım adım kılavuzu ile ilgili sorunları giderme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh831734.aspx
http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=236370

Özellikler

Makale numarası: 2742916 - Last Review: 20 Eylül 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2742916 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2742916

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com