Oprava: Optimalizace pomalu generovat plán dotazu pro složité dotazy, které mají mnoho spojení a Semi-joins

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 274329 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Chyba #: 236107 (SHILOH_bugs)
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při kompilaci složité dotazy, které se týkají mnoha zobrazení, které mají více než 20 tabulek, spojení, Group doložky, poddotazech a vnější spojení, optimalizátor trvá dlouhou dobu k výrobě plán dotazů. SQL Server stále zpracovává jiné dotazy a během této doby je vysoké využití PROCESORU.

Příčina

Optimalizátor dotazů serveru SQL Server je Optimalizátor náklady založené a Optimalizátor se pokouší vytvořit optimální dotaz plánu. Během optimalizace, velký počet spojení, zobrazení, klauzule GROUP BY poddotazech a vnější spojení jsou rozděleny do jednodušší operací, včetně semi-joins. Semi-joins interaktivně pracovat s spojení, změna pořadí logiku a způsobit zvýšení kombinace zohledněny při vyšší úrovně stromu operátor. Server považuje za velkého počtu permutací spojení, které byly změněny pomocí semi-joins pod ním, výsledkem přiobjednání na vyšších úrovních. Ve skutečnosti generovat plán optimální čas je mnohem vyšší a může zdát, že dotaz přestal reagovat (zablokuje se).

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro Microsoft SQL Server 2000. Další informace získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
290211Soubor INF: Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro SQL Server 2000

Opravy hotfix

Poznámka: následující opravu hotfix vytvořeného před instalací Microsoft SQL Server 2000 S aktualizací Service Pack 1.

Anglická verze této opravy má následující atributy souborů nebo novější:
   File name       Platform
   --------------------------

   s80204I.exe     Intel X86
				
Poznámka: z důvodu k závislostem souborů nejnovější opravy hotfix nebo funkce, která obsahuje předchozí soubory mohou obsahovat další soubory.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v Microsoft SQL Server 2000. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci SQL Server 2000 Service Pack 1.

Vlastnosti

ID článku: 274329 - Poslední aktualizace: 9. října 2003 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbbug kbfix kbqfe kbsqlserv2000sp1fix KB274329 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:274329

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com