Düzeltme: Optimizer yavaş birçok birleşimler ve semi-joins karmaşık sorgular için Query Plan oluşturmak için

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 274329 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 236107 (SHILOH_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Olan 20'den fazla tabloları, birleştirmeler, GROUP BY yan tümcesi, alıyorsunuz ve dış birleşimler, birçok görünümler içeren karmaşık sorgular derleme, iyileştirici bir sorgu planı oluşturmak için uzun sürüyor. SQL Server, hala diğer sorgular işler ve bu süre boyunca yüksek CPU kullanımı.

Neden

SQL Server sorgu en iyi duruma getiricisi bir temel alarak en iyi duruma getiricisi, iyileştirici bir en uygun sorgu planlamasını oluşturmaya çalışıyor. En iyi duruma getirme, büyük bir sayı birleşimleri, <a2>Görünümler</a2>, <a4>GROUP BY yan sırasında alıyorsunuz ve dış birleşimler semi-joins gibi basit işlemleri çözümlenmiş. SEMI-joins mantığı yeniden birleşim ile etkileşim kurmak ve bir artış <a0>işleç</a0> ağacının daha yüksek düzeyler dikkate bileşimlerini neden. Sunucu; böylece daha yüksek düzeyde bir yeniden sıralama büyük, aşağıda semi-joins değiştiğinde birleştirme permütasyonların sayısını dikkate alır. Gerçekte, en iyi planı oluşturmak için çok yüksek saattir ve sorgu (askıda kalabilir) yanıt vermeyi durdurdu görünebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme

Not: aşağıdaki düzeltmeyi Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1 için önce oluşturuldu.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
   File name       Platform
   --------------------------

   s80204I.exe     Intel X86
				
Not: Dosya bağımlılıkları nedeniyle, en son düzeltme veya özellik, yukarıdaki dosyaları içeren ek dosyalar da içerebilir.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft SQL Server 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 274329 - Last Review: 9 Ekim 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbqfe kbsqlserv2000sp1fix KB274329 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:274329

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com