HttpWebRequest ve SslStream sınıflarını kullandığınızda oluşan çeşitli sorunları gideren .NET Framework 4.5 için bir düzeltme kullanılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2745583 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Microsoft .NET Framework 4.5 sorunları gideren bir düzeltme açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme çözer sorunları

Sorun 1

Yığın halinde yanıtlarını okumak için zaman uyumsuz API kullanan .NET Framework 4.5 tabanlı bir uygulama kullandığınızda yığın halinde yanıtları eşzamanlı olarak okunabilir.

Neden 1

HttpWebRequest sınıfı bir http yanıtı zaman uyumlu veya zaman uyumsuz olarak okumak arayanlara sağlar. Hatta eşzamanlı g/ç (Winsock çağrıları) kullanarak yanıt bölümlerini okuyun yanıt yığın halinde bir http yanıtı ise ancak zaman arayan zaman uyumsuz kod yolu kullanır. Bu çağrıyla ağ üzerinde veri alınana kadar bloke olur.

Sorun 2

HttpWebRequest veya SslStream sınıfını kullanarak Aktarım Katmanı Güvenliği/Güvenli Yuva Katmanı (tls/ssl) protokolü üzerinden bir sunucu ile iletişim kuran .NET Framework 4.5 tabanlı bir uygulama olduğunu kabul edelim. Uygulama veri gönderme sırasında sunucu ssl yeniden anlaşmasını isterse, uygulama bir işlenmeyen özel durum ve kilitlenme karşılaşabilirsiniz.

Sorun 3

Yazma işlemi beklemedeyken https isteği sırasında bir ssl yeniden anlaşmasını iptal edilirse bir iş parçacığı havuzu HttpWebRequest sınıfında dondurur.

Neden 3

HttpWebRequest sınıftan veya SslStream ssl yeniden anlaşmasını işlediğinde ortaya çıkabilecek bir yarış durumu bu sorun oluşur. Bu, giderek daha çok iş parçacığı oluşturma iş parçacığı havuzunu neden olabilir. Ayrıca, bellekte tutulan kaynakları temizlenmez.

ÇÖZÜNÜRLÜK

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, düzeltmenin yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bunu, yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu gidermek için düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu belirlerse, özel durumlarda, destek aramaları için normalde uygulanan sonucunda ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için aşağıdaki işletim sistemlerinden birini çalıştıran bir bilgisayarda yüklü .NET Framework 4.5 olması gerekir:
  • Windows 8
  • Windows rt
  • Windows Server 2012

Yeniden başlatma gereksinimi

Etkilenen dosyalar yükleme sırasında kullanılıyorsa, düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Düzeltmeyi yüklemeden önce .NET Framework kullanan tüm uygulamaları kapatmanız önerilir.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin genel sürümü, dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (utc) listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. utc ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için kullanın. Saat dilimi sekmesinde Tarih ve saat Denetim Masası'ndaki öğe.

Tüm desteklenen x 86 tabanlı sürümlerine yönelik .NET Framework 4.5

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
System.dll4.0.30319.190223,448,77618 Eyl 201202: 23x 86
Tüm desteklenen x 64 tabanlı sürümlerine yönelik .NET Framework 4.5
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
System.dll4.0.30319.190223,448,77618 Eyl 201202: 25x 64

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Referanslar

HttpWebRequest sınıfı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki msdn Web sitesine gidin:
HttpWebRequest sınıfı hakkında genel bilgiler
SslStream sınıfı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki msdn Web sitesine gidin:
SslStream sınıfı hakkında genel bilgiler

Özellikler

Makale numarası: 2745583 - Last Review: 1 Kasım 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 4.5
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2745583 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2745583

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com