ERROR_FILE_NOT_FOUND S_OK yerine FindUserName döndürüyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 274723 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

DiskQuota komut dosyası nesne üzerinde FindUser yöntemin kullanımı ile ilgili bir sorun var. Ne zaman operator'ın SID ad önbelleğinde FindUser yöntem S_OK yerine HRESULT_FROM_WIN32 (ERROR_FILE_NOT_FOUND) Software Development Kit'e (SDK) belirtildiği gibi döndürür değil ancak, SID adı çifti olan bir kullanıcı için oturum açma adı sağlanır.

Neden

C++ IDiskQuotaControl::FindUserName yöntemini ve her ikisi de Dskquota.dll uygulanır ilgili komut dosyası FindUser yöntemi sorun değildir.

Yönteme sağlanan oturum açma için geçerli bir kullanıcı adıdır, ancak giriş yoktur, bu kullanıcı için SID ad önbelleğinde disk kotasını yöntem S_OK yerine HRESULT_FROM_WIN32 (ERROR_FILE_NOT_FOUND) SDK'DE belirtildiği gibi döndürür. Bu kullanıcı için SID ad önbelleğindeki bir girdi yoksa, yöntem, gerektiğinde S_OK döndürür.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Kullanıcı için bir SID dizesi edinme DiskQuota TranslateLogonNameToSid yöntemi komut dosyası çağırabilirsiniz. Bu dize, "FindUser için" adı yerine geçirilebilir. Bu, "FindUser" S_OK ile izleyen'de neden olur.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, kullanıcılar <a0>Windows 2000 disk kotası</a0> aracının etkilemez. Geliştiriciler ya da bu çağrı, bir <a0>Kota</a0> aracının geliştirme veya komut dosyası tabanlı yönetimini kullanmak isteyen sistem yöneticileri etkileyebilir.

Özellikler

Makale numarası: 274723 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbwin2000presp2fix KB274723 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:274723

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com