Düzeltme: Değiştirirseniz, Windows Güvenliği Windows/SQL güvenlik SA parolasını boş ise

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 274773 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 236309 (SHILOH_bug)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server ve Windows güvenlik kimlik doğrulaması modu seçeneği seçerseniz, Microsoft SQL Server yüklenirken, içinde bir parola için Sistem Yöneticisi (SA) hesabını girmeniz gerekir, bir ileti alırsınız. SQL Server'ı yalnızca Windows modu seçeneğiyle yükleyin ve sonra daha sonra güvenlik kimlik doğrulaması SQL Server and Windows moda, SA parolasının boş (NULL) olarak kalır. Bu seçenek, SQL Server Enterprise Manager'ı değiştirdiğinizde, ŞA hesap için bir parola girmenizi sağlayan yöntem kullanılabilir yoktur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Güvenlik modunu yalnızca WindowsSQL Server ve Windows için değiştirmek için önce SQL Server'da, SA hesabı parolasını Kur ve SQL Server SA hesabı için ayarlamış olduğunuz parolayı korur. Sp_password saklı yordamı, ŞA hesap parolasını ayarlamak için kullanabilirsiniz. Örneğin, NULL'A gelen SA parolasını ayarlamak için "test! 01", benzer bir kod kullanabilirsiniz:
sp_password NULL,'Test!01','sa'
				
sp_password saklı yordamı hakkında daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da için başvurun.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 274773 - Last Review: 6 Kasım 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB274773 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:274773

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com