Oprava: "digitálního podpisu aplikace došlo k chybě. Při pokusu o přihlášení k kmenovou Forefront Unified Access Gateway 2010 se zobrazí chybová zpráva, že chcete spustit aplikaci?"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2748175 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při přihlášení k Microsoft Forefront Unified Access Gateway 2010 kmenovou pomocí webového prohlížeče než aplikace Internet Explorer, může se zobrazit chybová zpráva podobná následující:
Digitální podpis aplikace došlo k chybě. Chcete spustit aplikaci?

Tomuto problému může dojít například v při přihlášení pomocí prohlížeče Mozilla Firefox.

Příčina

Tomuto problému může dojít, protože vypršela platnost digitálního podpisu založené na jazyce Java součásti na straně klienta.

Řešení

Chcete-li vyřešit tento problém, nainstalujte aktualizaci service pack, která je popsána v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
2710791 Popis aktualizace Service Pack 2 pro Forefront Unified Access Gateway 2010

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, klepněte na tlačítko Ano v chybové zprávě, která má být spuštěna aplikace. Chybová zpráva je pouze informativní a může být bezpečně ignorována.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Odkazy

Další informace o terminologii aktualizace softwaru najdete kliknutím na následující číslo článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684 Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 2748175 - Poslední aktualizace: 7. prosince 2012 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Forefront Unified Access Gateway 2010 Service Pack 1
Klíčová slova: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbbug kbmt KB2748175 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2748175

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com