Nepredvídateľné správanie po migrácii zdieľaného používateľského profilu zo systému Windows 8 do systému Windows 7

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2748329 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

V systémoch Windows 7 a Windows 8 sa používajú rôzne formáty používateľských profilov. Keď sa používateľ profilu systému Windows 7 prvýkrát prihlási do počítača so systémom Windows 8, jeho používateľský profil sa aktualizuje na nový formát systému Windows 8. Po vykonaní tejto operácie už daný používateľský profil nie je kompatibilný s počítačmi so systémom Windows 7. Podrobné informácie o tom, ako tento problém ovplyvňuje zdieľané a povinné profily, nájdete v časti Ďalšie informácie.

Ďalšie informácie

Zdieľané profily

Keď sa používateľ profilu systému Windows 7 prvýkrát prihlási do počítača so systémom Windows 8, jeho používateľský profil sa aktualizuje na nový formát systému Windows 8. Formát používateľského profilu systému Windows 8 nie je kompatibilný s počítačmi so systémom Windows 7.

Ak používateľ musí používať počítače so systémom Windows 7 aj systémom Windows 8, v daných počítačoch je potrebné nakonfigurovať nastavenie skupinovej politiky Set roaming profile path for all users logging onto this computer (Nastaviť cestu zdieľaného profilu pre všetkých používateľov, ktorí sa prihlasujú do tohto počítača). Používateľ tak získa samostatné používateľské profily systému Windows 7 a systému Windows 8, ktoré môže používať podľa toho, do ktorého počítača sa prihlasuje. Môžete tiež použiť funkciu presmerovania priečinkov, ktorá vám umožní poskytnúť prístup k údajom používateľa pri používaní jedného z týchto profilov.

Povinné profily

Na povinné profily sa vzťahuje zvláštna skutočnosť, ktorú je potrebné zohľadniť. Je nutné vytvoriť zdieľaný profil systému Windows 7 aj zdieľaný profil systému Windows 8. Používateľov systému Windows 7 je potrebné nakonfigurovať na používanie cesty zdieľaného profilu systému Windows 7, zatiaľ čo používateľov systému Windows 8 je potrebné nakonfigurovať na používanie cesty zdieľaného profilu systému Windows 8.

Odkazy

Ďalšie informácie o nastavení skupinovej politiky Set roaming profile path for all users logging onto this computer (Nastaviť cestu zdieľaného profilu pre všetkých používateľov, ktorí sa prihlasujú do tohto počítača) získate na nasledujúcej webovej lokalite Microsoft TechNet:
Príručka správy nasadenia údajov používateľa zdieľaného profilu
Upozorňujeme, že nastavenie politiky Set roaming profile path for all users logging onto this computer (Nastaviť cestu zdieľaného profilu pre všetkých používateľov, ktorí sa prihlasujú do tohto počítača) sa vzťahuje aj na lokálne používateľské kontá v systéme Windows Server 2008. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base: 
958736 Nastavenie skupinovej politiky Set roaming profile path for all users logging onto this computer (Nastaviť cestu zdieľaného profilu pre všetkých používateľov, ktorí sa prihlasujú do tohto počítača) sa vzťahuje aj na lokálne používateľské kontá v systéme Windows Server 2008 (Tento obsah môže byť v angličtine)
Ďalšie informácie o funkcii presmerovania priečinkov získate na nasledujúcej webovej lokalite Microsoft TechNet:
Poznámka: Toto je článok typu FAST PUBLISH, ktorý bol vytvorený priamo v organizácii technickej podpory spoločnosti Microsoft. Informácie uvedené v tomto článku sa poskytujú „tak, ako sú“ v reakcii na naliehavé problémy. V dôsledku rýchlosti, akou boli tieto materiály sprístupnené, môžu obsahovať typografické chyby a môžu byť kedykoľvek revidované bez predchádzajúceho upozornenia. Informácie o ďalších skutočnostiach, ktoré je potrebné zohľadniť, získate na stránke Podmienky používania.

Vlastnosti

ID článku: 2748329 - Posledná kontrola: 16. novembra 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Windows 8
  • Windows 8 Enterprise
  • Windows 8 Pro
Kľúčové slová: 
kbprb kbinfo kbexpertiseadvanced kbsurveynew KB2748329

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com