dhcp sunucuları farklı yerine çalışma durumları rapor veya kiralama bilgileri dhcp sunucusu 2012 Windows tabanlı yük devretme ilişkisi içinde çoğaltma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2751456 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Server 2012 Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (dhcp) yük devretme kullanırken bir veya daha aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:
  • İki dhcp sunucusu yük devretme ilişkisi farklı yerine çalışma durumları rapor. Her iki sunucu ağa bağlı olsalar bile bu sorun oluşur.
  • Tipik yük devretme durumunda her iki rapor olsa da bazı kira bilgisi başarıyla iki dhcp sunucusu arasında çoğaltılmaz.

Neden

Bunlar yerine Windows Server 2012 dhcp ile bilinen sorunlar. Bu sorunlar, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşur:
  • Varolan kapsamları kullanarak Windows Server 2012 için geçirilir netsh dhcp server verme ve netsh dhcp server importkomutları. Veya varolan bir dhcp sunucusu Windows Server 2012 için yükseltilir.
  • Kapsam Kapsam geçirildiğinde veya dhcp sunucusu yükseltildiğinde bir veya daha fazla etkin olmayan rezervasyonları vardır.

Çözüm

Bu sorunları gidermek için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede açıklanan toplu güncelleştirme paketi uygulayın:
2756872 8 Windows istemcisi ve Windows Server 2012 genel kullanılabilirliğini toplu güncelleştirme
Not Varolan bir yük devretme ilişki sorunları gidermek için güncelleştirme paketi uygulayın ve yük devretme ilişkiyi yeniden oluşturmak için önce ilişkiyi silin. Toplu güncelleştirme paketini uyguladıktan sonra Yük devretme ilişki oluşturduysanız, bu sorunlar ortaya.

Pratik Çözüm

Bu sorunlara geçici bir çözüm için Windows Server 2012 için kapsamları geçirmek için aşağıdaki Windows PowerShell komutlarını kullanın:
  • DhcpServer verme
  • DhcpServer alma
Örnek bir komut kümesi aşağıdadır:
Export-DhcpServer $env:SystemRoot\System32\Dhcp\Temp.txt
Import-DhcpServer -BackupPath $env:SystemRoot\System32\Dhcp\Backup -File $env:SystemRoot\System32\Dhcp\Temp.txt -ScopeOverwrite -Leases
Restart-Service DHCPServer

Daha fazla bilgi

DhcpServer verme ve Alma DhcpServerWindows PowerShell komutlarını kullanarak kapsamları geçirilmesi durumunda bu sorunlar ortaya.

Özellikler

Makale numarası: 2751456 - Last Review: 6 Kasım 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2751456 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2751456

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com