Dialógové okno nastavenia proxy servera Exchange Outlook vždy zobrazuje názov vnútorného hostiteľa ako Proxy server v prostredí Exchange Server 2013

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2754898 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Priznaky

Predpokladajme, že používate službu Outlook Anywhere pripojenie k poštovej schránke programu Microsoft Exchange Server 2013 z vnútornej alebo vonkajšej siete. V tejto situácii, vnútorného hostiteľský názov služby Outlook Anywhere je vždy zobrazené ako proxy pre server Exchange v dialógovom okne Microsoft Exchange Proxy nastavenia v programe Microsoft Outlook. Navyše, interné overenie nastavenia sú vždy zobrazené v dialógovom okne nastavenia proxy servera Exchange.

Napríklad služby Outlook Anywhere nastavení konfigurácie v Exchange Server 2013. Názov vonkajších hostiteľa je nastavená na "mail.contoso.com" hodnotu a vnútorné názov hostiteľa je nastavená na "internal.contoso.com."
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2777847

Však dialógovom okne Microsoft Exchange Proxy nastavenia programu Outlook vždy zobrazí názov vnútorného hostiteľa ako proxy server, aj keď pripojíte z externej siete.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2777848

Pricina

Toto správanie je zámerné. Outlook vždy zobrazí názov vnútorného hostiteľa ako proxy server, bez ohľadu na to, kde sa klient pripojí z. Však Outlook vždy používa najlepšieho nastavenia pre pripojenie k poštovej schránke používateľa v pozadí.

dalsie informacie

Exchange Server 2013 predstavuje vlastnosť InternalHostname v Outlook Anywhere. Keď používate službu Outlook Anywhere pripojiť na Exchange Server 2013, Outlook najprv používa názov vnútorného hostiteľa. Však keď Outlook sa nemôže pripojiť na Exchange Server 2013 pomocou vnútorného hostiteľský názov, program Outlook používa externý názov hostiteľa namiesto vnútornej názov hostiteľa.

Určiť ktoré URL služby Outlook Anywhere používa na pripojenie k Exchange Server 2013, postupujte nasledovne:
  1. Stlačte a podržte kláves Ctrl a potom kliknite pravým tlačidlom na ikonu programu Outlook v oblasti oznámení.
  2. Kliknite na tlačidlo stav pripojenia.

Vlastnosti

ID článku: 2754898 - Posledná kontrola: 26. októbra 2012 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2013 Standard
Kľúčové slová: 
kbsurveynew kbtshoot kbexpertiseinter kbmt KB2754898 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2754898

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com