Artikel-id: 2756127 - Få vist de produkter, som denne artikel refererer til.
Udvid alle | Skjul alle

På denne side

Introduktion

I denne artikel beskrives de problemer, der er løst i opdateringspakke 3 til Microsoft System Center 2012. Artiklen indeholder også en installationsvejledning til opdateringspakke 3 til System Center 2012.

Problemer, der er løst i opdateringspakke 3 til System Center 2012

Opdateringspakke 3 til System Center Data Protection Manager 2012 (KB2751230)

Problem 1

Når du opgraderer System Center Data Protection Manager 2010 til System Center Data Protection Manager 2012, viser rapporten for båndstyring ikke overskredne bånd.

Problem 2

System Center Data Protection Manager 2012 Klientbeskyttelse skaleres ikke i forhold til de grænser, der forventes.

Problem 3

Windows PowerShell går ned, når du prøver at angive et klientcomputernavn i attributten DPMServerName ved hjælp af Windows PowerShell.

Problem 4

Når navnet på en gruppe af Microsoft SharePoint-websteder indeholder et mellemrum, og du foretager en genoprettelseshandling på elementniveau af SharePoint i System Center Data Protection Manager 2012, lykkes handlingen ikke.

Problem 5

Når du omdøber et SharePoint-websted i System Center Data Protection Manager 2012, kan du ikke gendanne webstedet.

Problem 6

Statusrapporten for SharePoint-genoprettelsespunktet viser forkerte data i System Center Data Protection Manager 2012.

Problem 7

En genoprettelse fra bunden lykkes ikke i visse situationer.

Opdateringspakke 3 til System Center Operations Manager 2012 (KB2750631)

Problem 1

Når du bruger 32-bit versionen af Windows Internet Explorer til at starte en webkonsol, fungerer controlleren Microsoft.EnterpriseManagement.Presentation.Controls.SpeedometerGaugeUIController ikke korrekt.

Problem 2

Når du kører et Windows PowerShell-cmdlet, får du vist følgende fejlmeddelelse:
Get-BPAModel blev ikke genkendt som navnet på en cmdlet.
Problem 3

Når du forsøger at ændre en URL-adresse i skabelonforekomsten "overvågning af tilgængelighed af webprogram", anvendes ændringen ikke.

Opdateringspakke 3 til System Center Service Manager 2012 (KB2750615)

Problem 1

Når du ændrer sproget på SharePoint-webstedet til tyrkisk på System Center Service Manager 2012-portalen, vises teksten på engelsk.

Opdateringspakke 3 til Service Manager 2012 løser ikke følgende:

? Når du åbner eller lukker hændelser, opstår der hukommelsesfejl i Service Manager 2012-konsollen.
? Når formularkontrolelementer forankres i GC-heap, går Service Manager 2012-konsollen ned med fejlen OutOfMemoryException.
? Når du åbner Service Manager 2012-konsollen ved hjælp af Citrix, og du derefter åbner Hændelsesformularer, er Service Manager 2012-konsollens ydeevne værre end forventet.

Sådan hentes og installeres opdateringspakke 3 til System Center 2012

Opdateringspakkerne til System Center Data Protection Manager 2012 og System Center Operations Manager 2012 kan hentes på Microsoft Update.

Desuden kan opdateringspakkerne til System Center Service Manager 2012 hentes på følgende Microsoft Download Center-websted:
http://www.microsoft.com/da-dk/download/details.aspx?id=34960
  • Benyt følgende fremgangsmåde til at hente og installere opdateringer fra Microsoft Update på et system, hvor den gældende System Center 2012-komponent er installeret:
    1. Klik på Start, og klik derefter på Kontrolpanel.
    2. Dobbeltklik på Windows Update i Kontrolpanel.
    3. I vinduet Windows Update skal du klikke på Søg efter opdateringer fra Microsoft Update.
    4. Klik på Vigtige opdateringer er tilgængelige.
    5. Vælg de gældende pakker til Opdateringspakke 3, og klik derefter på OK.
    6. Klik på Installér opdateringer for at installere opdateringspakkerne.
  • Du kan downloade opdateringspakkerne manuelt fra Microsoft Update-kataloget på følgende Microsoft-websteder.

    Opdateringspakke 3 til System Center Data Protection Manager 2012 (KB2751230)
    Skjul billedetUdvid billedet
    Hent
    Hent opdateringspakken til Data Protection Manager nu.
    Opdateringspakke 3 til System Center Operations Manager 2012 (KB2750631)
    Skjul billedetUdvid billedet
    Hent
    Hent opdateringspakken til Operations Manager nu.
Du kan installere opdateringspakkerne manuelt ved at køre følgende kommando fra en kommandoprompt med administratorrettigheder:

msiexec.exe /update <PackageName>
Du kan f.eks. køre følgende kommando for at installere opdateringspakke 3 til System Center Operations Manager 2012 (KB2750631):

msiexec.exe /update KB2750631-AMD64-Server.msp

Installationsvejledning

Installationsvejledning til opdateringspakke 3 til System Center Data Protection Manager 2012

Benyt følgende fremgangsmåde for at installere opdateringspakke 3 til System Center Data Protection Manager 2012:
  1. Sikkerhedskopiér databasen i System Center Data Protection Manager 2012.
  2. Installér opdateringspakken på den server, der kører System Center Data Protection Manager 2012. Det kan du gøre ved at køre filen DataProtectionManager2012-KB2751230.exe på serveren.

    Bemærkninger

    • Før du installerer opdateringspakken, skal du lukke administratorkonsollen i System Center Data Protection Manager 2012.
    • Du skal måske genstarte System Center Data Protection Manager 2012-serveren, når du har installeret opdateringspakken.
  3. Opdater beskyttelsesagenterne i administratorkonsollen til System Center Data Protection Manager 2012. Det kan du gøre ved at bruge en af følgende metoder:
    • Opdater beskyttelsesagenterne fra administratorkonsollen til System Center Data Protection Manager 2012. Brug følgende metode for at gøre det:
      1. Åbn administratorkonsollen til System Center Data Protection Manager.
      2. Klik på fanen Agenter under fanen Administration.
      3. Vælg en computer på listen Beskyttet computer, og klik derefter på Opdater i ruden Handling.
      4. Klik på Ja, og klik derefter på Opdater agenter.

      Bemærk! Du skal måske genstarte computeren, når du har brugt denne metode til at opdatere beskyttelsesagenterne.

    • Opdater beskyttelsesagenterne på de computere, der er beskyttet. Brug følgende metode for at gøre det:
      1. Hent opdateringspakken til beskyttelsesagenter i mappen "DPM_installation_location\DPM\DPM\Agents\RA\4.0.1915.00" på System Center Data Protection Manager 2012-serveren.
      2. I forbindelse med x86-baserede versioner af System Center Data Protection Manager 2012 skal du køre følgende pakke på hver beskyttede computer:
        i386\1033\DPMAgentInstaller_KB2751230.exe
        I forbindelse med x64-baserede versioner af System Center Data Protection Manager 2012 skal du køre følgende pakke på hver beskyttede computer:
        amd64\1033\DPMAgentInstaller_KB2751230_AMD64.exe
        Bemærk! Pakken DPMAgentInstaller.exe gælder for alle sprog.

      3. Åbn administratorkonsollen til System Center Data Protection Manager 2012 på System Center Data Protection Manager 2012-serveren.
      4. Klik på fanen Administration, og klik derefter på fanen Agenter.
      5. Vælg de beskyttede computere, klik på Opdater oplysninger, og bekræft, at den version af agent, der er installeret på computerne, er 4.0.1920.00.

Installationsvejledning til opdateringspakke 3 til System Center Operations Manager 2012

Kendte problemer i forbindelse med denne opdatering
  • Når du har installeret opdateringspakken på alle roller i System Center Operations Manager 2012-serveren, med undtagelse af rollerne Agent og Gateway, vises opdateringerne ikke længere i elementet Tilføj eller fjern programmer i Kontrolpanel.
  • Konsollens versionsnummer ændres ikke, når du har installeret opdateringspakken. Når du har installeret opdateringspakke 2 til System Center Operations Manager 2012, er versionsnummeret på konsollen 7.0.8560.0 som forventet.
  • Når du har installeret opdateringspakken på en webkonsol, får du vist følgende fejlmeddelelse i Windows Internet Explorer:
    Serverfejl i programmet '/OperationsManager'.
    Du kan løse problemet ved at lukke og derefter genstarte Windows Internet Explorer.
  • Når du har fjernet opdateringspakken, forekommer der en System.Management.Automation.ActionPreferenceStop-undtagelse i scriptet Discover Agent Versions, og scriptet lykkes ikke. Du kan løse problemet ved at ændre værdien InstallDirectory i undernøglen "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\System Center Operations" i registreringsdatabasen til C:\Programmer\System Center 2012\Operations Manager\PowerShell.
Bemærkninger om installation
  • Opdateringspakken er tilgængelig via Microsoft Update på følgende sprog:
    • Kinesisk (traditionelt)
    • Engelsk
    • Fransk
    • Tysk
    • Italiensk
    • Japansk
    • Portugisisk (Brasilien)
    • Russisk
    • Spansk
    Nogle komponenter er sprogneutrale, og opdateringerne til disse komponenter er ikke lokaliseret.
  • Du skal køre opdateringspakken som administrator.
  • Hvis du ikke vil genstarte computeren, når du har anvendt konsolopdateringen, skal du lukke konsollen, før du anvender opdateringen i forbindelse med konsolrollen.
  • Ryd browsercachelageret i Silverlight, og genstart derefter Silverlight, for at starte en ny forekomst af Microsoft Silverlight.
  • Installér ikke opdateringspakken straks efter installation af System Center 2012-serveren. Ellers kan statussen for tilstandstjenesten ikke initialiseres.
  • Hvis Brugerkontokontrol er aktiveret, skal du køre .msp-opdateringsfiler fra en kommandoprompt med administratorrettigheder.
  • Du skal have systemadministratorrettigheder til databaseinstanserne af Operational Database og Data Warehouse for at anvende opdateringerne på disse databaser.
  • Hvis du vil aktivere rettelser til webkonsollen, skal du føje følgende linje til filen %windir%\Microsoft.NET\Framework64\v2.0.50727\CONFIG\web.config:
<machineKey validationKey="AutoGenerate,IsolateApps" decryptionKey="AutoGenerate,IsolateApps" validation="3DES" decryption="3DES"/>
Bemærk! Tilføj linjen under <system.web>, som beskrevet i følgende artikel i Microsoft Knowledge Base (KB). :
911722 Der vises måske følgende fejlmeddelelse, når du åbner ASP.NET-websider, hvor ViewState er aktiveret, efter du opgraderer fra ASP.NET 1.1 til ASP.NET 2.0 . Artiklen er evt. på engelsk.

Understøttet installationsrækkefølge
Det anbefales, at du installerer opdateringspakken i følgende rækkefølge.

Bemærk! Installér opdateringspakken på agenterne enten før eller efter, du installerer opdateringspakken på serverinfrastrukturen.
  1. Installér opdateringspakken på følgende serverinfrastruktur:
    1. Administrationsserver eller -servere
    2. Gatewayservere
    3. Rapporteringsservere
    4. Computere med rolle som webkonsolserver
    5. Computere med rolle som driftskonsol
  2. Importér administrationspakkerne manuelt.
  3. Anvend agentopdateringen til manuelt installerede agenter, eller skub installationen fra visningen Ventende på driftskonsollen.

Bemærk! Hvis funktionen Connected MG/Tiering er aktiveret, skal du først opdatere det øverste niveau af funktionen Connected MG/Tiering.

Installationsoplysninger
Benyt følgende fremgangsmåde for at downloade opdateringspakken og udtrække de filer, der er indeholdt i opdateringspakken:
  1. Download de opdateringer, som Microsoft Update leverer til hver computer. Microsoft Update indeholder de korrekte opdateringer i overensstemmelse med de komponenter, der er installeret på hver computer.
  2. Anvend de relevante MSP-filer på hver computer.

    Bemærkninger
    • Følgende MSP-filer er inkluderet i opdateringspakken. Anvend alle MSP-filer, der er relateret til en bestemt computer. Hvis webkonsollen og konsolrollerne f.eks. er installeret på en administrationsserver, skal der anvendes tre MSP-filer på administrationsserveren. Anvend en MSP-fil på en server for hver specifikke rolle, som serveren har.
    • Microsoft Update kan føje et GUID til .cab-filer, der indeholder de MSP-filer, der er angivet nedenfor. Gå til tabellen neden for denne vejledning for at få en komplet tilknytning af .cab-filer og GUID'er til hver lokaliserede komponentopdatering.
    • KB2750631-AMD64-Agent.msp
    • KB2750631-AMD64-Console.msp
    • KB2750631-AMD64-Gateway.msp
    • KB2750631-AMD64-Reporting.msp
    • KB2750631-AMD64-Server.msp
    • KB2750631-AMD64-WebConsole.msp
    • KB2750631-i386-Agent.msp
    • KB2750631-i386-Console.msp
    • KB2750631-ia64-Agent.msp
  3. Importér følgende administrationspakker:
    • Microsoft.SystemCenter.DataWarehouse.Library.mpb
    • Microsoft.SystemCenter.Visualization.Library.mpb
    • Microsoft.SystemCenter.WebApplicationSolutions.Library.mpb
Du kan finde flere oplysninger om, hvordan du importerer en administrationspakke fra en disk på følgende Microsoft TechNet-websted:
Sådan importeres en administrationspakke til Operations Manager
Bemærk! Administrationspakker er inkluderet i opdateringerne til serverkomponenten på følgende sti:
%SystemDrive%\Programmer\System Center 2012\Operations Manager\Server\Management Packs for Update Rollups
Hvis du har downloadet .cab MSP-filer til en komponent på mere end én landestandard, skal du se følgende tabel. Tabellen viser en liste over de GUID'er, der findes i navnet på .cab-filen. Du kan se i tabellen for at bestemme, hvilken landestandard .cab MSP-filen gælder for.
Skjul tabellenUdvid tabellen
KomponentArkitekturLandestandardTilføjet GUID
KonsolAMD 64Engelsk755b85ba494fa5c83ca31cf40d38be5d6d0551ef
Kinesisk71c65fc2ded6769edbf610958780b5a8ac374f8c
Tyskbc4a7344fd9646fcf812a39c5856a17d48a17a8e
Fransk3d61c9e090622b2b59ee8bf7b13b922e815bdf15
Italiensk494a77ddaa09206f8f61ecdfb2edfcd1e82a497c
Japansk1af57997fba722cdd3dfe4b2ddb4b8d8d829dd6f
Portugisisk (Brasilien)f6e74f2ce14508ccb2187f4e401cc59dd35e6472
Spanska250c97c67e183cc64cbb00f248ca8299359d4f6
Russisk69bb307dbd450cfd8b732c2ac3845c9870bdc6d0
Konsolx86Engelsk74b1593272d3c45ca7a98b2a3e0d8dc2c3f795d6
Kinesisk0ca296adb5dbba2abd1ba876a044a83a41515218
Tyske92329147e752fffc7507af1aa781b0331960014
Fransk3309108f044e9167ba30af934e537517fc6bbcfe
Italiensk71005c719c4a10a5bc6d8ac7da300a5851d95b0b
Japanske6ff88488ec21fcf047927381df57d5ecedaf972
Portugisisk (Brasilien)c4c79b505f62f9d11ff6f6d493eb9446907ce166
Spansked7e3adb1905b631de20b08064a83574f2be3ec6
Russisk1ec8e2c609b582afd41a72026edf4acee6eaf7cc
RapporteringAMD 64Engelsk8043cc39d79514d1e633b645063100c136cf1f92
Kinesisk6f602ee6d372371a55130e7fc9f776c9778291a3
Tyskd4bdb703b2141e534b19d2f0527dc94e79fc1551
Fransk2bf78b9b407a760eefe606304b8fae363985bd0f
Italiensk55ebde7f29443506f4cb707ee4bccdeacc3eb8f9
Japansk1c05f1c746f6f31f63f8c4eb6e96a5f2ccf6d5a9
Portugisisk (Brasilien)ebb0938d500b796ccf2b1b7c11a1c9e8c53d40e3
Spanskabbb2c9ac725826fd8f0c8fa641959abd375affc
Russisk7d5c0399abd43a9410720a720fc3147828765708
WebkonsolAMD 64Engelsk2ef77d6ea1080b83c10351001dc13bf7e6977b7a
Kinesiska6e84a3dea13e173bceedcc4de44db540fe3a27b
Tysk48a02c6676468a18ccdda688458e71583d387bd1
Fransk631dbf384853f6bfc8588b7654d7578344f793b6
Italiensk5308b4a3fc905d5cf151ff1549bd122c954ed761
Japanskf90f3d62a590d4d5f6705f39f633910b667c6dcf
Portugisisk (Brasilien)f0c09ab928fcf18a61709344a96debba554e3a46
Spanskc429892ad5e38436aea6671efa42d9da1713e058
Russisk15c3cca938121992cb3c459775aac4767d7f7b0f

Oplysninger om fjernelse af program
Du skal køre følgende kommando for at fjerne en opdatering:
msiexec /uninstall <PatchCodeGuid> /package <RTMProductCodeGuid>

Bemærk! I denne kommando er RTMProductCodeGuid" pladsholder for en af følgende GUID'er:
Skjul tabellenUdvid tabellen
Server7348450D-5558-4CA6-8E71-044720D304F2
Konsol (amd64)95241780-B772-4A42-A1F0-8FA951FAF619
Konsol (x86)4FC5546F-AD4A-4C76-9B48-DF11F946EDD0
RapporteringA1A61449-81E0-4C25-82DD-92B0A3CB4E77
Webkonsol (amd64)20F530CC-FD73-43FE-ABD3-138D140A77A9
Agent (amd64)5155DCF6-A1B5-4882-A670-60BF9FCFD688
Agent (x86)D14AAC0-B9A1-4CEF-B507-23755C1EBE3A
Agent (IA-64)16499EB-B3D8-4473-9EF4-AB72FDDECD4B
Gateway7032CF7-3861-4150-8EDD-4DE2540C6E7B
Derudover er "PatchCodeGuid" pladsholder for en af følgende GUID'er:

Skjul tabellenUdvid tabellen
Kode for programrettelseKomponentCPULandestandard
{0E462957-11E5-4DDF-BFD3-6CFC078BE889}Konsolx64EN
{02FD60C5-8F86-40FD-9087-6A4F6C00E050}Konsolx86EN
{8E01A9BA-32FC-4190-B3C5-4B65E3D3B36E}ACSx64EN
{8A4C38E5-0E66-419C-B2BC-6B760ECF6B66}Agentx64EN
{8BAD850D-B599-4648-A308-8247E6F949B3}Agentx86EN
{DDFA7B4D-699A-4E02-8B80-9419C0658061}Agentia64EN
{EAF939C4-D44E-4090-9110-0A26DB65B3E9}Gatewayx64EN
{FE31A940-1113-440F-9AD2-9FF46ED8A79E}Rapporteringx64EN
{23862D3C-1125-4817-BBBB-33F89A9A069C}Serverx64EN
{AE457DBF-4EDE-4445-A0F2-D72C7643E712}Webkonsolx64EN
{C5E5FA5F-0045-4D7E-AB08-C332A8317627}Konsolx64CN
{8FEB07A8-B29D-4733-8D54-7F803452F5A6}Konsolx86CN
{221C7B8A-B972-4833-AA3B-22D843E3C277}Rapporteringx64CN
{1D642E2A-7420-45B2-8235-4A36BB74623D}Webkonsolx64CN
{4344E34C-B4EE-4E06-98AE-3DF1CCBFDF4A}Konsolx64FR
{CDC54FC8-6FD1-416D-B000-424F39FD47EE}Konsolx86FR
{FDB5ECB1-B2DA-4495-8959-6AC8517CB313}Rapporteringx64FR
{71C6B8F8-5FAA-47F0-B8E6-022C61E1C37B}Webkonsolx64FR
{2E73562F-C8D9-4053-8127-D48FEAD0FFF1}Konsolx64DE
{F1BEE7C9-227B-4747-8A79-C936379ABA7A}Konsolx86DE
{72F92464-B05C-45E3-AA75-9ECC7BB7A698}Rapporteringx64DE
{EC7DC969-7E6E-4B26-A237-3E5F91CDD730}Webkonsolx64DE
{98A1E699-D7BF-46CE-BB76-A694E46581D8}Konsolx64IT
{7377D59B-29C7-4486-BC91-D000BD785966}Konsolx86IT
{D607B267-96D1-4101-A2CE-36AD419A6479}Rapporteringx64IT
{579B0362-C110-483A-8039-88E487899A9A}Webkonsolx64IT
{8EC5C3D5-6CBF-47E6-A47F-91586847DD35}Konsolx64ES
{4E85E639-9A92-4871-9FC7-0954AB552322}Konsolx86ES
{E4EC6538-E7AC-4963-98B3-F2B0749F90D9}Rapporteringx64ES
{CFF82771-060E-4BE1-8657-8BA1CBC2A267}Webkonsolx64ES
{5A7641B0-56AD-4C8E-B241-030449AD7357}Konsolx64JA
{38CBB065-A07F-48B8-A7F7-104A44557B41}Konsolx86JA
{0F8AB118-C737-4B06-B5C2-990E906D85D5}Rapporteringx64JA
{EBC48E32-CC1E-4488-9F6D-09C59FDD7551}Webkonsolx64JA
{6A0F1B3C-E4E4-4BC9-8634-5D7DB05A86D3}Konsolx64PT
{4565C8C7-2C85-4D65-A879-7487BAE14215}Konsolx86PT
{211E720E-6DEC-418E-918D-EC0310D929CF}Rapporteringx64PT
{3ABE5536-2608-483B-A0CD-EBDCE20580F8}Webkonsolx64PT
{C82F394E-84A7-4201-B16A-A091F3C7BC38}Konsolx64RU
{C95148C9-6A0F-4C7A-864F-78B7F1B3FC2D}Konsolx86RU
{A7F94F62-C43C-407D-96E7-2C8C02FCF0A1}Rapporteringx64RU
{82E1C7A4-F603-46C0-8DC5-5D59E835690C}Webkonsolx64RU

Installationsvejledning til opdateringspakke 3 til System Center Service Manager 2012

Benyt følgende fremgangsmåde for at installere opdateringspakke 3 til System Center Service Manager 2012:
  1. Luk alle programmer, der er relateret til System Center Service Manager 2012. Luk f.eks. System Center Service Manager 2012-konsollen, linkene til selvbetjeningsportalen og værktøjet til oprettelse af websider.
  2. Download opdateringspakken, og gem den i en destinationsmappe.

    Bemærk!
    Denne opdateringspakke indeholder både x86- og x64-versionerne af opdateringspakke 3 til System Center Service Manager 2012. Download den relevante version i forhold til det system, du kører.
  3. Åbn destinationsmappen.
  4. Højreklik på filen SCSM2012_CU_KB2750615_AMD64_7.5.1561.112.exe eller filen SCSM2012_CU_KB2750615_i386_7.5.1561.112.exe, og klik derefter på Kør som administrator.
  5. Acceptér licensbetingelserne for Microsoft-software, når du bliver bedt om det, og følg derefter vejledningen i installationsguiden.

Filer, der opdateres, når du har installeret opdateringspakke 3 til System Center 2012

Opdateringspakke 3 til System Center Data Protection Manager 2012 (KB2751230)

Skjul tabellenUdvid tabellen
Filer, der ændresFilstørrelseVersion
Utils.dll11,36,9044.0.1920.0
AMTE.dll2,89,0324.0.1920.0
CPWrapper.dll7,82,0884.0.1920.0
DPMRA.exe61,97,0004.0.1920.0
DPMac.exe20,04,2324.0.1920.0
inspect.dll1,66,1524.0.1920.0
SQLWriterHelperPlugin.dll10,76,4884.0.1920.0
DsmFs.dll9,47,4644.0.1920.0
ManagedContainer.dll16,07,9444.0.1920.0
MonitoringPage.dll7,68,2644.0.1920.0
ObjectModel.dll11,28,7124.0.1920.0
ObjectModelCmdlet.dll3,66,8564.0.1920.0
ConfigurationPage.dll8,78,8564.0.1920.0
WSSCmdlets.dll1,49,7684.0.1920.0
WSS4Cmdlets.dll1,29,2884.0.1920.0
Microsoft.EnterpriseStorage.Dls.MediaManager.dll9,23,9124.0.1920.0
EngineUICommon.dll5,51,1764.0.1920.0
msdpmdll.dll5,32,2324.0.1920.0
Microsoft.EnterpriseStorage.Dls.PrmCatalog.dll6,82,2484.0.1920.0
DataProtectionManager.psd19,2844.0.1920.0
DataProtectionManager.psm114,9714.0.1920.0
ObjectModelCmdlet.dll-Help.xml10,65,4644.0.1920.0

Opdateringspakke 3 til System Center Operations Manager 2012 (KB2750631)

Skjul tabellenUdvid tabellen
Filer, der ændresFilstørrelseVersion
Microsoft.EnterpriseManagement.Modules.SingleUrlTemplate.dll88,7207.0.8560.1036
Microsoft.EnterpriseManagement.Presentation.Controls.dll 1,639,0567.0.8560.1036
MonitoringPortal.xap4,193,309Ikke tilgængelig
DashboardViewer.xap4,124,076Ikke tilgængelig
MonitoringHost.exe.config3,940 7.0.8560.1036

Opdateringspakke 3 til System Center Service Manager 2012 (KB2750615)

Skjul tabellenUdvid tabellen
Filer, der ændresFilstørrelseVersion
Microsoft.EnterpriseManagement.InboundEmail.Workflow.dll64,1207.0.1561.112
Microsoft.EnterpriseManagement.ServiceManager.OpsMgrConnector.dll182,9047.0.1561.112
Microsoft.EnterpriseManagement.Notifications.Workflows.dll84,6007.0.1561.112
BaseSilverlightModule.zip27,707Ikke tilgængelig
ServiceCatalogSilverlightModule.xap659,302Ikke tilgængelig
WPFToolkit.dll7.0.1561.112
Microsoft.EnterpriseManagement.ServiceManager.UI.Console.exe7.0.1561.112
Microsoft.EnterpriseManagement.Forms.CustomizationLibrary.dll7.0.1561.112

Bemærk! Dette er en artikel til hurtig udgivelse, som er oprettet direkte i Microsofts supportafdeling. Oplysningerne i artiklen præsenteres som de og behandler aktuelle problemer. Fordi artiklen er blevet udgivet hurtigt, kan der forekomme slåfejl, og artiklen kan blive redigeret uden varsel. Se andre forbehold under Vilkår for anvendelse.

Egenskaber

Artikel-id: 2756127 - Seneste redigering: 7. december 2012 - Redigering: 1.0
Oplysningerne i denne artikel gælder:
  • Microsoft System Center 2012
Nøgleord: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew KB2756127

Send feedback

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com