ID článku: 2761189 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Priznaky

Predstavte si nasledujúcu situáciu: V programe Microsoft Word 2013 otvoríte dokument v jednom z nasledujúcich formátov súboru:
 • dokument programu Word (.docx),
 • dokument programu Word podporujúci makrá (.docm),
 • šablóna programu Word (.dotx),
 • šablóna programu Word podporujúca makrá (.dotm),
 • dokument XML programu Word (.xml),
 • dokument XML programu Word 2003 (.xml),
 • dokument programu Word 97-2003 (.doc),
 • webové stránky programu Word (.html),
 • súbor vo formáte RTF (.rtf).
V tejto situácii si všimnete, že z dokumentu sa odstránili všetky vlastné značky XML. Vlastné značky XML sa v dokumente programu Word zobrazujú ako značky s ružovým názvom ohraničujúce text v dokumente. (Ružová je predvolená farba.)
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2775647

Pricina

Vlastné značky XML boli odstránené v dôsledku nariadenia súdu USA z 22. decembra 2009. Zákazníci, ktorí si kúpia alebo licencujú program Word 2013, zistia, že tento softvér nezahŕňa implementáciu určitých vlastných značiek XML.

dalsie informacie

V programe Word 2013 boli odstránené nasledujúce súčasti vlastných značiek XML:
 • Boli odstránené všetky prvky používateľského rozhrania, ktoré súvisia s vlastnými značkami XML.
 • Pri prístupe ku všetkým objektovým modelom pre vlastné značky XML sa vracajú nasledujúce chyby:

  Na tento objekt sa daná metóda nedá použiť.

  Táto vlastnosť nie je k dispozícii pre daný objekt.
 • Keď otvoríte súbor obsahujúci vlastné značky XML, pri jeho uložení sa značky odstránia. Keď otvoríte súbor obsahujúci vlastné značky XML, zobrazí sa nasledujúce hlásenie:

  Tento súbor obsahuje vlastné prvky XML, ktoré program Word už nepodporuje. Ak súbor uložíte, tieto vlastné prvky XML sa natrvalo odstránia.

  Poznámka: Správanie tohto hlásenia možno ovládať prostredníctvom skupinovej politiky. Príslušná politika má názov CustomMarkupWarning.

Všetky riešenia obsahujúce vlastné značky XML je potrebné upraviť. Mnohé zo scenárov implementovaných pomocou vlastných značiek XML možno implementovať použitím alternatívnych technológií dostupných v programe Word 2013. Tieto technológie zahŕňajú ovládacie prvky obsahu, polia formulárov a záložky. Napríklad ovládacie prvky obsahu (spolu s ďalšími technológiami, ako sú napríklad záložky) umožňujú vývojárom vytvárať štruktúrované dokumenty a možno ich používať na priraďovanie ľubovoľných hodnôt k štruktúrovanému obsahu. Tieto ľubovoľné hodnoty možno používať na priraďovanie sémantického významu k častiam obsahu.

Vysvetlenie a ďalšie informácie o ovládacích prvkoch obsahu získate na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Stredisko zdrojov pre ovládacie prvky obsahu programu Word

ODKAZY

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
978951 Popis aktualizácie pre programy Word 2003 a Word 2007 z januára 2010

2445062 Chybové hlásenie pri pokuse o otvorenie dokumentu v programe Word: „Tento súbor obsahuje vlastné prvky XML, ktoré program Word už nepodporuje“

2445060 Po otvorení dokumentu v programe Word 2010 sa odstráni vlastné priradenie údajov XML (Tento obsah môže byť v angličtine)

Poznámka: Toto je článok typu FAST PUBLISH, ktorý bol vytvorený priamo v organizácii technickej podpory spoločnosti Microsoft. Informácie uvedené v tomto článku sa poskytujú „tak, ako sú“ v reakcii na naliehavé problémy. V dôsledku rýchlosti, akou boli tieto materiály sprístupnené, môžu obsahovať typografické chyby a môžu byť kedykoľvek revidované bez predchádzajúceho upozornenia. Informácie o ďalších skutočnostiach, ktoré je potrebné zohľadniť, získate na stránke Podmienky používania.

Vlastnosti

ID článku: 2761189 - Posledná kontrola: 22. októbra 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Word 2013
Kľúčové slová: 
KB2761189

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com