Excel eklentileri komut çubukları görüntülenmeyen veya yükleme veya eklentileri kaldırma, Excel 2013 ' otomatik olarak kaldırılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2761240 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Eklentiler Microsoft Excel 2013 kullandığınızda, aşağıdaki sorunları yaşarsınız.

Sorun 1

Bir Excel eklentisi (.xlam) veya bir Excel 97-2003 Eklentisi (.xla) yüklediğinizde, eklenti, komut çubukları otomatik olarak görüntülenmez. Bunun yerine, tüm çalışma kitaplarını kapatın ve sonra komut çubuklarını görüntülemek için Excel'i yeniden başlatmanız gerekir.

Sorun 2

Bir Excel eklentisi (.xlam) veya bir Excel 97-2003 Eklentisi (.xla) kaldırma veya komut çubukları içeren bir Excel Makro Etkin çalışma kitabı (.xlsm) kapatın, tüm açık çalışma kitaplarındaki verileri eklenti veya makro içerebilen çalışma kitabı komut çubukları kaldırılmaz.

Neden

Bu sorunlar nedeniyle yeni tek belge arabirimi (SDI), Excel 2013 oluşur. Menü öğeleri menü öğeleri oluşturmak için eski bir CommandBar nesnesi kullandığınızda, Şerit'in eklentiler sekmesine eklenir. Her çalışma kitabı Excel 2013 ' kendi Şerit vardır. Bu nedenle, yük veya çalışma kitabının Şerit oluşturulduktan sonra eklentileri kaldırın, Şerit güncelleştirilmez.

Aşağıdaki kod örneği, CommandBar nesnesi kullanarak menü öğelerini oluşturur:
Application.CommandBars("Worksheet Menu Bar").Controls.Add(Type:=msoControlPopup)

Pratik Çözüm

1 Soruna geçici bir çözüm bulmak için tüm açık çalışma kitaplarını kapatın ve sonra Excel'i yeniden başlatın.

2 Soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Komut çubuklar? bir Şerit (xml) öğesi eklenti veya makro içerebilen çalışma kitabı ile değiştirin. İlgili Şerit (xml) daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidin:
  Şerit xml
 • İçinde Workbook_BeforeClose olayı eklenti veya makro içerebilen çalışma kitabı tüm açık pencereler arasında döngü ve komut çubukları kaldırın. Örnek kod aşağıda verilmiştir:
  For Each wnd In Application.Windows
      wnd.Activate
      Application.CommandBars("<ToolbarName>").Delete
  Next wnd
  
  Not Bu kod, yer tutucuToolbarName> bir komut çubuğu adını temsil eder.

Özellikler

Makale numarası: 2761240 - Last Review: 22 Kasım 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2013
Anahtar Kelimeler: 
kbaddin kbprb kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2761240 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2761240

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com