Používatelia sa nemôžu prihlásiť na Lync mobil v zariadeniach Apple iOS-založené z dôvodu chyby certifikátu

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2773530 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Ste pripojení k firemnej bezdrôtovej (tiež známy ako Wi-Fi) siete alebo sú podpísané balíku Microsoft Office 365 predplatné, ktorý je povolený pre jediné prihlásenie (SSO) pomocou služby Active Directory Federation Services (ADFS) (AD FS) 2.0. Pri pokuse o prihlásenie do Microsoft Lync Mobile na váš Apple iOS zariadenie (napr. iPhone alebo iPad), dostanete jeden z nasledovných chybových hlásení:
 • Nemôžem overiť certifikát servera. Prosím, kontaktujte svoj tím podpory.
 • Nemôžete pripojiť k serveru. To môže byť nedostupná. Tiež skontrolujte sieťové pripojenie a prihlasovanie adresa adresy servera.
Okrem toho, pri prezeraní Lync Mobile protokoly pre iOS, uvidíte nasledujúcu položku:
Lync[13886:300b] ERROR TRANSPORT
/Users/comobuildadmin/icomo/private/se_wave1_idx/src/dev/CoMo/transport/_buildIos/../liveId
/private/CLiveIdUtilities.cpp/155:Converting liveIdError -2147012841 to ErrorCode 570556418

RIEŠENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, postupujte nasledovne:
 1. Pridať certifikát do zariadenia pomocou Apple iPhone konfiguračné Utility. Tento nástroj môže byť inštalovaný z jedného z nasledovných webových stránkach Apple:
  Poznámka: Apple iPhone konfiguračné Utility musia byť stiahnuté pomocou počítača so systémom Windows alebo Mac-založené.

  Akonáhle je aplikácia nainštalovaná, spustite pomôcku na položku andthenNastavenie profilov.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot kroku vyššie

 2. V ľavom hornom rohu, kliknite na tlačidlonový na vytvorenie Nastavenia profilu. Začnite vytvorením profilu. V tomto príklade Contoso koreňový certifikát sa používa, a jedinečný identifikátor je nastavený nacom.contoso.cert.profile. Kompletné Všeobecné nastavenie zadaním názvu spoločnosti a voliteľný popis.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot kroku vyššie

 3. Vyhľadajte ikonu certifikát, ktorý označilpovereniaa potom kliknite na tlačidlo Konfigurovať.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot kroku vyššie

 4. Zobrazí zoznam certifikátov, ktoré sa nachádzajú na lokálnom počítači. Za predpokladu, že váš počítač dôveruje certifikátov vnútorného lokálnej siete (LAN), zobrazí sa tu koreňový certifikát. Prejdite na správny certifikát, a potom kliknite na tlačidloOK.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot kroku vyššie

 5. Certifikát sa zobrazí v okne povereniaa všetky zmeny sú okamžité. Pre malé alebo jedného zariadenia, pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla USB. Prístroj zobrazíKonfiguračný nástroj na časti zariadenia. Vyberte zariadenie a potom kliknite na kartuNastavenia profilu .

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot kroku vyššie

 6. Tam je možnosť inštalovať profil priamo. Kliknite na tlačidlonainštalovaťpre spustenie procesu. Na vašom zariadení,Inštalovať profilwindowappears, a vy musíte kliknúť nanainštalovať nasleduje Inštalovaťpotvrdiť inštaláciu Root certifikátu. Ak máte heslo, budete musieť zadať, a potom kliknite na tlačidloHotovo.


  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot kroku vyššie

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Príčinou každej správy je mierne odlišné, ale obe chyby sú spôsobené neschopnosťou overiť pravosť certifikátu alebo certifikačného úradu.

Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich webových stránkach Apple:
Produkty tretích strán spomínané v tomto článku vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft nepreberá žiadnu záruku za výkonnosť alebo spoľahlivosť týchto výrobkov.

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2773530 - Posledná kontrola: 27. júna 2014 - Revízia: 11.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Lync Online
Kľúčové slová: 
kbgraphxlink o365 o365a o365e o365022013 o365m kb3rdparty kbgraphic kbmt KB2773530 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2773530

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com