Získanie všetkých používateľov licenciu Office 365 pomocou prostredia PowerShell

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2777380 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

O autorovi:

Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2401266
 
Tento článok je poskytovaná Office 365 MVP Rene Modery. Microsoft je tak vďačná, že MVP, ktorí aktívne zdieľať ich skúsenosti s ostatnými užívateľmi. Tento článok bude zverejnené naWebové stránky MVP alebo Reného blog neskôr.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Docela často, je potrebné mať prehľad o všetkých licencovaných užívateľov v rámci balíka Office 365 nájomcu. Pomocou PowerShell a rutiny cmdlet Office 365, je možné získať zoznam používateľov (licenciou alebo bez licencie) na ďalšiu analýzu (napr. na účely oznamovania).

Rozlíšenie

Ak chcete začať, otvoriť SharePoint Online Management Shell a pripojiť k Office 365 pomocou rutiny cmdlet Connect-MsolService. Keď sa zobrazí výzva, zadajte príslušné poverenia správcu.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Pripojenie k Office 365
Ak chcete získať zoznam všetkých užívateľov v rámci nájomcu (aj tie s licencie priradené do nich a tie bez), teraz môžete použiť rutinu cmdlet Get-MsolUser. Spustenie Get-MsolUser | Získajte členských | Von-GridView sa pekne formátované zoznam všetkých dostupných vlastností používateľa objektov vrátených Get-MsolUser.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2777374


Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2777384Osobitného záujmu je vlastnosť isLicensed, ktorý označuje, či má používateľ licenciu pridelené (hodnota TRUE) alebo nie (nepravda). Teraz je možné filtrovať používateľov vrátených Get-MsolUser a len vidieť tie, ktoré sú licencované spustením príkazu Get-MsolUser | Ak objekt {$_.isLicensed - eq "TRUE"}
Poznámka: Pomocou "FALOŠNÉ" namiesto "TRUE", môžete získať zoznam všetkých užívateľov, ktoré v súčasnosti nemajú žiadnu licenciu, ktorá im bola zverená.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Získanie všetkých licencovaných užívateľovZoznam licsensed užívateľ môže teraz byť ďalej spracované, napríklad export do súboru CSV, ktorý možno otvoriť v programe Excel pre účely alebo ďalšej analýzy: Get-MsolUser | Ak objekt {$_.isLicensed - eq "TRUE"} | C:\LicensedUsers.csv export-Csv

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Export licencovaných užívateľov do programu Excel
Všimnite si, že tento vývoz všetky dostupné vlastnosti na licencovaných užívateľov. Ak chcete exportovať iba špecifické vlastnosti, môžete Vybrať objekt cmdlet určite, ktoré vlastnosti na použitie. Ako príklad, sa vyexportuje iba UserPrincipalName Atribút DisplayName, krajiny a oddelenie:
Dostať-MsolUser | Ak objekt {$_.isLicensed - eq "TRUE"} | Vyberte objekt UserPrincipalName Atribút DisplayName krajiny, oddelenie | C:\LicensedUsers.csv export-Csv

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2777378


Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2777385


Odkazy

Spravovať Office 365 pomocou prostredia Windows PowerShell

Spoločenstva riešenia obsahu Disclaimer

SPOLOČNOSTI MICROSOFT A JEJ PRÍSLUŠNÍ DODÁVATELIA NEPOSKYTUJÚ ŽIADNE VYHLÁSENIA O VHODNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI ALEBO PRESNOSTI INFORMÁCIÍ A SÚVISIACE GRAFIKY OBSIAHNUTÉ V TOMTO DOKUMENTE. VŠETKY TIETO INFORMÁCIE A SÚVISIACA GRAFIKA SÚ POSKYTOVANÉ "TAK AKO SÚ" BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. SPOLOČNOSŤ MICROSOFT ANI JEJ PRÍSLUŠNÍ DODÁVATELIA TÝMTO ODMIETAJÚ VŠETKY ZÁRUKY A PODMIENKY OHĽADOM TEJTO INFORMÁCIE A SÚVISIACU GRAFIKU VRÁTANE VŠETKÝCH IMPLICITNÝCH ZÁRUK A PODMIENOK OBCHODOVATEĽNOSTI, VHODNOSTI PRE KONKRÉTNY ÚČEL, NEPORUŠENIA, HLAVA A NON-PORUŠENIE. VÝSLOVNE SÚHLASÍTE S TÝM, ŽE v ŽIADNOM PRÍPADE SPOLOČNOSŤ MICROSOFT A JEJ DODÁVATELIA RUČÍ ZA AKÉKOĽVEK PRIAME, NEPRIAME, REPRESÍVNE, ŠPECIÁLNE, NÁSLEDNÉ ŠKODY ALEBO AKÉKOĽVEK ŠKODY VRÁTANE, BEZ OBMEDZENIA, ŠKODY ZA STRATU DÁT ALEBO ZISKU, VYPLÝVAJÚCE Z ALEBO AKOKOĽVEK SPOJENÉ S POUŽÍVANÍM ALEBO NESCHOPNOSTI POUŽIŤ INFORMÁCIE A SÚVISIACE GRAFIKY OBSIAHNUTÉ V TOMTO DOKUMENTEČI UŽ NA ZÁKLADE ZMLUVY, DELIKTU, NEDBANLIVOSTI, PRÍSNEJ ZODPOVEDNOSTI ALEBO INAK, AJ KEĎ MICROSOFT ALEBO NIEKTORÉHO Z JEJ DODÁVATELIA UPOZORNENÁ NA MOŽNOSŤ VZNIKU ŠKODY.

Vlastnosti

ID článku: 2777380 - Posledná kontrola: 20. júla 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Office 365 Enterprise preview
  • Microsoft Office 365 for enterprises
  • Microsoft Office 365 for small businesses
  • Microsoft Office 365 for government
  • Microsoft Office 365 for education
Kľúčové slová: 
kbmt KB2777380 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2777380

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com