Tüm lisanslı Office 365 kullanıcılar PowerShell ile Başlarken

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2777380 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Yazar hakkında:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bu resmi kapatBu resmi aç
2401266
 
Bu makalede Office 365 MVP tarafından sağlanır. Rene Modery. Microsoft, bu nedenle thankful önleyici kendi Profesyonel deneyim diğer kullanıcılarla paylaşmak, MVP. Makale üzerinde nakledilecekMVP'ın Web sitesi veya Rene'nın blog Daha sonra.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Oldukça sık, tüm lisanslı Office 365 Kiracı içerisinden genel bir bakış sağlamak için gereklidir. PowerShell ve Office 365 cmdlet öğelerini kullanarak (örneğin için raporlama amacıyla) daha fazla çözümleme için (ve/lisanslı veya lisans olmadan) kullanıcıların bir listesini elde etmek mümkündür.

Çözüm

Başlamak için bir SharePoint çevrimiçi Yönetim Kabuğu'nu açın ve Office 365 arası Bağlan-MsolServicecmdlet'i bağlanın. İstendiğinde, ilgili yönetici kimlik bilgilerini girin.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Office 365 bağlanma
Kiracı (her iki olanlar bunları ve bunlar olmadan atanmış lisansların) içindeki tüm kullanıcıların listesini almak için şimdi Get-MsolUser cmdlet'ini kullanabilirsiniz. Yürütme Al-MsolUser | Get-üye | Çıkış GridView Al-MsolUsertarafından döndürülen kullanıcı nesneleri için tüm kullanılabilir özellikleri güzelce biçimlendirilmiş bir listesini almak için.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2777374


Bu resmi kapatBu resmi aç
2777384İlginizi çeken bir kullanıcı lisans (yanlış) (TRUE) veya atanmış olup olmadığını gösteren özellik isLicensedolur. Get-MsolUser tarafından döndürülen kullanıcılar filtre uygulamak ve yalnızca Get-MsolUser komutunu çalıştırarak lisanslı olanlar görmek şimdi mümkündür | WHERE-nesnesi {$_.isLicensed - eq "TRUE"}
Not: "TRUE" "FALSE" kullanarak, kendilerine atanmış herhangi bir lisans gerekmez tüm kullanıcıların bir listesini alabilirsiniz.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Tüm lisanslı kullanıcıları almaLicsensed kullanıcı listesini şimdi Ayrıca, örneğin raporlama amacıyla ya da daha ayrıntılı bir çözümleme için Excel'de açılabilen bir CSV dosyasına dışa aktararak işlenebilir: Al-MsolUser | WHERE-nesnesi {$_.isLicensed - eq "TRUE"} | Csv verme c:\LicensedUsers.csv

Bu resmi kapatBu resmi aç
Lisanslı kullanıcıları Excel'e verme
Not Bu lisanslı kullanıcıları için tüm kullanılabilir özellikleri aktarır. Yalnızca belirli özelliklerini vermek için Select nesne cmdlet kullanmak için hangi özellikleri belirtmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, yalnızca UserPrincipalName, DisplayName, ülke ve departman verilecek:
Get-MsolUser | WHERE-nesnesi {$_.isLicensed - eq "TRUE"} | Select-Object UserPrincipalName, DisplayName, ülke, departman | Csv verme c:\LicensedUsers.csv

Bu resmi kapatBu resmi aç
2777378


Bu resmi kapatBu resmi aç
2777385


Referanslar

Office 365'i yönetmek için Windows PowerShell'i kullanma

Topluluk çözümleri içerik vazgeçme

MICROSOFT CORPORATION VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ, HİÇBİR AÇIKLAMADA BULUNMAZ UYGUNLUĞU, GÜVENİLİRLİĞİNİ VEYA BİLGİLERİ VE İLGİLİ GRAFİKLERİN YER DOĞRULUĞUNU OLUN. BU TÜR BİLGİLERİ VE İLGİLİ GRAFİKLERİN HİÇBİR GARANTİ "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANIR. MICROSOFT VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ TÜM GARANTİ VE KOŞULLARI BU BİLGİLERİ VE İLGİLİ GRAFİKLER, TÜM ZIMNİ GARANTİLERİ VE SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMAÇ, TUTMAKTAYIZ, BAŞLIK VE İHLAL ETMEME DE DAHİL OLMAK ÜZERE BURADA REDDETMEKTEDİR. HİÇBİR DURUMDA MICROSOFT VE/VEYA TEDARİKÇİLERİ SORUMLU TUTULAMAZ, ÖZELLİKLE KABUL DAHİ, HERHANGİ BİR SINIRLAMA OLMAKSIZIN, KULLANIM, VERİ VEYA KAZANÇ KAYBI İÇİN ZARARLAR DAHİL HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZAİ TAZMİNATLAR, ARIZİ, ÖZEL, ARIZİ ZARAR YA DA KAYIPTAN ZARAR KAYBINDAN DOĞAN VEYA BİRİNDE YOLLA BİRLİKTE BAĞLI VEYA BAĞLANAMAMA BİLGİLERİ VE İLGİLİ GRAFİKLERİN İÇERDİĞİ BURADA KULLANINESAS SÖZLEŞME, HAKSIZ, İHMAL, KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA MICROSOFT VEYA TEDARİKÇİLERİNİN OLSA BİLE AKSİ TAKDİRDE ZARARLARIN BİLDİRİLMİŞ OLUP OLMADIĞINI.

Özellikler

Makale numarası: 2777380 - Last Review: 20 Temmuz 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office 365 Enterprise preview
  • Microsoft Office 365 for enterprises
  • Microsoft Office 365 for small businesses
  • Microsoft Office 365 for government
  • Microsoft Office 365 for education
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2777380 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2777380

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com