Ako nakonfigurovať nastavenia proxy servera v systéme Windows 8

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2777643 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Niekoľko metód sú k dispozícii pre konfiguráciu Windows 8 použiť proxy server na pripojenie na Internet. Metódu, ktorá bude pracovať pre vás najvýhodnejšie závisí na druhy aplikácií, ktoré používate.

Ako konfigurovať nastavenia servera proxy cez Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)

My odporúčame používať Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD) nastaviť Windows 8 používať Internet proxy server. Konfigurácia sa vykonáva cez DNS alebo DHCP a vyžadovať žiadne nastavenia na klientskych počítačoch. To znamená, že používatelia môžu priniesť počítačov a zariadení z domova alebo na iných miestach a automaticky zistiť Internet konfigurácia servera proxy.

Ako nakonfigurovať nastavenia servera proxy v programe Internet Explorer alebo pomocou skupinovej politiky

Ak dávate prednosť staticky nakonfigurujte klientske počítače s ich internetové nastavenia proxy servera, môžete ručne konfigurovať nastavenia programu Internet Explorer alebo konfigurovať počítače v doméne pomocou politiky skupiny. Aplikácie, ktoré nezískajú ich nastavenia servera proxy v programe Internet Explorer môže mať nastavenia v každej app konfigurovať nastavenia servera proxy.

Proxy Auto konfigurácia (PAC) súbory/automatického konfiguračného skriptu

Súbor nastavenia proxy Auto konfigurácia (PAC) môže tiež byť manuálne nakonfigurovaný v programe Internet Explorer alebo pomocou politiky skupiny. Keď používate Windows Store apps, druh app určuje, či nastavenia servera proxy, ktoré sa získavajú z PAC súbory používajú. Navyše, aplikácia môže mať nastavenia nakonfigurovať nastavenia proxy servera.

Proxy/Firewall klienta softvér

Proxy/Firewall klienta softvér je špecifické pre značku proxy server, ktorý používate. Microsoft čele hrozba riadenia Gateway (TMG) 2010 je príklad, môžete použiť klienta softvér pre kontrolu proxy nastavenia proxy servera. Proxy/Firewall klienta softvér, ktorý je nainštalovaný ako vodič LSP nebude fungovať v systéme Windows 8 s akékoľvek moderné/Windows Store aplikácie ale bude pracovať s štandardné aplikácie. Proxy/Firewall klienta softvér, ktorý je nainštalovaný ako vodič WFP bude pracovať s Windows 8 vo všetkých aplikáciách. Mali by ste kontaktovať výrobcu proxy server, ak máte ďalšie otázky o používaní výrobcu klientsky softvér spolu s Windows 8.

Poznámka TMG/ISA firewall klienta nástrojom je LSP založené a nebude fungovať s moderným/Windows Store apps.

Príkaz-line prostredí

Môžete tiež nakonfigurovať nastavenia proxy servera pomocou príkazu netsh winhttp nastaviť proxy . Táto možnosť sa odporúča iba pre testovanie, pretože to nie je jednoduché nasadenie. Príkaz má byť vykonaný z príkazového riadka použitím poverení správcu. Neodporúčame to pre mobilné počítače, pretože väčšina používateľov nebude môcť zmeniť toto nastavenie pri pripojení k inej sieti.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o tom, ako používať funkciu WPAD nájdete nasledujúcich webových lokalít spoločnosti Microsoft:
http://technet.Microsoft.com/en-us/library/cc995139

http://technet.Microsoft.com/en-us/library/gg699445

http://technet.Microsoft.com/en-us/library/dd361887

Ďalšie informácie o konfigurovaní nastavenia servera proxy pomocou politiky skupiny nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://technet.Microsoft.com/en-us/library/cc736412

Vlastnosti

ID článku: 2777643 - Posledná kontrola: 18. októbra 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Windows 8
  • Windows RT
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
  • Windows Server 2012 R2 Datacenter
  • Windows Server 2012 R2 Essentials
  • Windows Server 2012 R2 Foundation
  • Windows Server 2012 R2 Preview
  • Windows Server 2012 R2 Standard
Kľúčové slová: 
kbmt KB2777643 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2777643

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com