Windows 8'de proxy sunucu ayarlarını yapılandırma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2777643 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows 8, Internet'e bağlanmak için bir proxy sunucu kullanacak biçimde yapılandırmak çeşitli yöntemler kullanılabilir. En iyi sizin için en uygun yöntem kullandığınız uygulamaları türleri üzerinde bağlıdır.

Proxy sunucusu ayarları Web Proxy Otomatik Bulma Protokolü (WPAD) üzerinden yapılandırma hakkında

Windows 8 Internet proxy sunucu kullanacak biçimde yapılandırmak için Web Proxy Otomatik Bulma Protokolü (WPAD) kullanmanızı öneririz. Yapılandırma ve hiçbir ayar istemci bilgisayarlarda gerekli DNS veya DHCP gerçekleştirilir. Bu, kullanıcıların bilgisayarları ve aygıtları ev ya da diğer konumlara getirmek ve Internet proxy sunucu yapılandırmasını otomatik olarak keşfeden anlamına gelir.

Internet Explorer'da veya Grup İlkesi kullanarak proxy sunucu ayarlarını yapılandırma hakkında

Statik olarak istemci bilgisayarları ile Internet proxy sunucu ayarlarını yapılandırmak isterseniz, el ile Internet Explorer'ın ayarlarını yapılandırmak veya etki alanına katılan bilgisayarların Grup İlkesi kullanarak yapılandırın. Proxy ayarlarını Internet Explorer'dan elde olmayan uygulamalar proxy ayarlarını yapılandırmak için her uygulama içindeki ayarları olması gerekebilir.

Proxy Otomatik Yapılandırma (PAC) dosyaları/otomatik yapılandırma komut dosyası

Proxy Otomatik Yapılandırma (PAC) dosya ayarlarını da el ile Internet Explorer'da veya Grup İlkesi kullanılarak yapılandırılabilir. Windows mağazası uygulamaları kullanmak, uygulama türü PAC dosyalarından alınan proxy ayarlarının kullanılıp kullanılmadığını belirler. Ayrıca, uygulama proxy ayarlarını yapılandırmak için ayarlar olması gerekebilir.

Proxy/Firewall istemci yazılımı

Proxy/Firewall istemci yazılımı için kullandığınız proxy sunucusu markasını özgüdür. Microsoft Forefront Threat Management Gateway (TMG) 2010 proxy ayarlarını denetlemek istemci yazılımını kullanan bir proxy sunucu örneğidir. LSP sürücüsü olarak yüklü proxy/Firewall istemci yazılımı Windows 8'de tüm Modern/Windows mağazası uygulamaları ile çalışmaz, ancak Standart uygulamalar ile birlikte çalışır. WFP sürücüsü olarak yüklü proxy/Firewall istemci yazılımını Windows 8 ile tüm apps çalışır. Üreticinin istemci yazılımını Windows 8 ile birlikte kullanma hakkında başka sorularınız varsa proxy sunucunun üreticisine başvurmanız gerekir.

Not TMG/ISA Güvenlik Duvarı istemci LSP dayalı ve Modern/Windows mağazası uygulamaları ile çalışmayacak aracıdır.

Komut satırı ayarı

Proxy sunucu ayarlarını netsh winhttp proxy set komutunu kullanarak da yapılandırabilirsiniz. Dağıtılması kolay olmadığından bu seçenek yalnızca sınama için önerilir. Yönetici kimlik bilgileriyle bir komut isteminde yürütülecek komutu vardır. Çoğu kullanıcı için farklı bir ağa bağlandıklarında bu ayarı değiştirilemiyor çünkü bu mobil bilgisayarlar için önermiyoruz.

Daha fazla bilgi

WPAD kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc995139

http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg699445

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd361887

Grup İlkesi kullanarak proxy sunucu ayarlarını yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc736412

Özellikler

Makale numarası: 2777643 - Last Review: 18 Ekim 2013 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows 8
  • Windows RT
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
  • Windows Server 2012 R2 Datacenter
  • Windows Server 2012 R2 Essentials
  • Windows Server 2012 R2 Foundation
  • Windows Server 2012 R2 Preview
  • Windows Server 2012 R2 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2777643 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2777643

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com