XCCC: Uzak Konferansa Katıl girişiminde bulunuluyor, "Sunucu hatası" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 277801 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Konferans katılımcılarına çevrimiçi olan bir konferansa katılma girişiminde ve istemci tarafından site başvuru T.120 çok noktaya denetim birimi (MCU) sunucuya yönlendirilir, aşağıdaki hata iletisini konferans erişim Web sayfasının veri çerçevede görüntülenebilir:
Sunucu hatası
Ayrıca, veri konferansı hizmeti konferans katılımcının "yerel" T.120 MCU sunucunun uygulama olay günlüğüne aşağıdaki hata iletisini günlüğe kaydedebilir:
Kaynak: MSExchangeDCS
Türü: Hata
Olay KIMLIĞI: 8200
Açıklaması: T.120 MCU server_name eklemeye çalışırken bir hata oluştu. fully_qualified_domain_name sunucu topolojisinde. Hata kodu: 80070057. Ileti: Parametre doğru değil.

Neden

32'Den çok karakter içeren bir tam etki alanı adını (FQDN) Ağ adını kullan kutusunda uzak siteler için "ana" MCU sunucuda girilirse, bu sorun oluşabilir; katılan istemci uzak sitedeki veri konferansı katılamaz ve bu makalenin "Belirtiler" bölümünde hata iletisini alır.

Ana sunucu, istemciye "uzak" MCU bağlantı bilgilerini geçtiğinde, en çok 32 karakter izin verilir. FQDN, bu sınırı aşıyorsa, başvuru başarıyla oluşmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Exchange 2000 Conferencing Server Service Pack 1 veya sonraki sürümünü edinin. Exchange 2000 Conferencing Server bir belirli bir hizmet paketini edinmek için <a0></a0>, Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft tarafından sağlanan destek seçenekleri hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, the MCU daha kısa bir adla etki alanına taşıyın veya MCU ana bilgisayar adı, böylece FQDN 32 karakter veya daha az yeniden adlandırın.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Exchange 2000 Conferencing Server'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Exchange 2000 Conferencing Server Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 277801 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Conferencing Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kberrmsg kbfix KB277801 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:277801

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com