Alert SCOM podczas wykonywania apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity w organizacji programu Exchange Server 2010

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2779351 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas wykonywania apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity w organizacji programu Microsoft Exchange Server 2010, która jest monitorowana przez serwer menedżera operacji centrum systemu (SCOM), pojawi się alert SCOM, podobny do następującego:
MonitoringRuleID: RuleID 
MonitoringObjectDisplayName: DisplayName
MonitoringObjectFullName: Imię i nazwisko
Grupa zarządzania: Grupa 
ModifiedBy: Użytkownik 
TimeRaised(SCOM): Data Godzina & 
CreateDatetime(RADAR): Data Godzina & 
ModifiedDatetime(SCOM): Data Godzina & 

Opis: Test nie mógł test wewnętrzny adres URL tego katalogu wirtualnego, ponieważ nie została ustawiona właściwość InternalUrl usługi.
Katalog wirtualny: PowerShell-Proxy (domyślna witryna sieci Web)

Polecenia diagnostyczne: "Test-PowerShellConnectivity - TestType: wewnętrzny - MonitoringContext:$ true - TrustAnySSLCertificate:$ true"
EventSourceName: Monitorowanie PowerShellConnectivity wewnętrzny MSExchange.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ reguła monitorowania na serwerze SCOM wykonuje apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity na serwerze dostępu klienta, który obsługuje żądania serwera proxy. Ponadto, ponieważ wewnętrzny adres URL katalogu wirtualnego środowiska PowerShell nie jest ustawiony na serwerze dostępu klienta, wykonanie apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity kończy się niepowodzeniem.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy zainstalować dodatek Service Pack 3 (SP3) dla Exchange Server 2010 na serwerach Exchange Server 2010. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących dodatku SP3 dla programu Exchange Server 2010 kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
2808208 Opis dodatku Service Pack 3 dla Exchange Server 2010

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft, które są wymienione w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity przejdź do następującej witryny firmy Microsoft:
Ogólne informacje na temat apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity
Aby uzyskać więcej informacji o niewykonaniu apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity przez reguły monitorowania przejdź do następującej witryny firmy Microsoft:
Nie można wykonać diagnostycznych apletu polecenia Test-PowerShellConnectivity (wewnętrzne)
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących poleceń zdalnych środowiska Windows PowerShell przejdź do następującej witryny firmy Microsoft:
Ogólne informacje na temat zdalnego środowiska Windows PowerShell

Właściwości

Numer ID artykułu: 2779351 - Ostatnia weryfikacja: 12 lutego 2013 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2779351 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2779351

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com