Duplicitné e-mailové správy sa zobrazujú v priečinku Odoslaná pošta EWS-založené aplikácia, ktorá umožňuje získať prístup k serveru Exchange Server 2010 schránky

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2779387 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Zvážte nasledujúci scenár:
  • Update Rollup 2 pre Exchange Server 2010 SP2 alebo novšiu verziu Kumulatívna aktualizácia je nainštalovaná v prostredí Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 2 (SP2).
  • Používate aplikáciu Exchange Web Services EWS-založené na prístup k serveru Exchange Server 2010 schránky, ako sú mobilné zariadenia BlackBerry.
  • Môžete vytvoriť e-mailovú správu, a potom ho uložiť do priečinka ako priečinka Pošta na odoslanie.
  • Odosielate e-mailovú správu.
V tomto scenári, uvidíte dva duplicitné e-mailové správy v priečinku Odoslaná pošta.

Príčina

Tento problém sa vyskytuje, pretože výmenného obchodu stanovuje rôzne hodnoty pre vlastnosť PR_INTERNET_MESSAGE_ID otvoril správu a odoslaná správa položky. Po EWS-založené aplikácia synchronizuje položky správy so serverom poštovej schránky, duplikáty rovnaké e-mailové správy, ale s rôznymi PR_INTERNET_MESSAGE_ID vlastnosti sa zobrazia v priečinku Odoslaná pošta.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, nainštalujte nasledujúcu súhrnnú aktualizáciu:

2746164 Opis Update Rollup 6 pre Exchange Server 2010 Service Pack 2
 

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „Vzťahuje sa na“.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o PR_INTERNET_MESSAGE_ID nehnuteľnosti, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Všeobecné informácie o PR_INTERNET_MESSAGE_ID nehnuteľnosti
Ďalšie informácie o tomto probléme nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
2592398 E-mailové správy v priečinku Odoslaná pošta majú rovnakú vlastnosť PR_INTERNET_MESSAGE_ID v prostredí Exchange Server 2010
924213 Id správy je pre poštu, ktorá je v doručenej pošty & Odoslané polo?ky

Vlastnosti

ID článku: 2779387 - Posledná kontrola: 22. februára 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 2, pri použití s produktom:
    • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
    • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Kľúčové slová: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbmt KB2779387 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2779387

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com