Office 2013 etkinleştirmeye çalıştığınızda "geçersiz ürün anahtarı veya lisans uyuşmazlığı" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2781538 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Server 2012 tabanlı bir bilgisayarda Toplu Etkinleştirme Araçları Sihirbazı'nı kullanarak Microsoft Office 2013'ü etkinleştirmeye çalıştığınızı varsayalım. Ek olarak, Active Directory veya Anahtar Yönetim Hizmeti tabanlı etkinleştirme kullandığınızı düşünelim. Bu durumda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Geçersiz ürün anahtarı veya lisans uyumsuzluğu. Bu ürün anahtarının doğru girildiğini ve bu uygulama veya Windows sürümü için geçerli olduğunu doğrulayın.

Neden

Bu sorun, Windows Server 2012'e Toplu Etkinleştirme Araçları rolünü eklediğinizde ancak Office 2013 Toplu Lisans Paketi'ni yüklemediğinizde oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Office 2013 Toplu Lisans Paketi'ni yükleyin. Office 2013 Toplu Lisans Paketi'ni karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Download Center Web sitesine gidin:
Microsoft Office 2013 birim lisans paketini şimdi karşıdan yükle
Bu yükleme, Toplu Etkinleştirme Araçları sihirbazını başlatır ve etkinleştirme türünü seçmenizi, Office 2013 KMS ana anahtarı girmenizi ve Office 2013'ü etkinleştirmenizi sağlar.

Daha fazla bilgi

Windows Server 2012, bir Office 2013 KMS ana anahtarını etkinleştirmek için gereken dosyaları içermez. Microsoft Office Toplu Lisans Paketi bu dosyaları içerir ve bir KMS ana anahtarı başarıyla etkinleştirmenize olanak sağlar.

Özellikler

Makale numarası: 2781538 - Last Review: 10 Mart 2013 Pazar - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Standard 2013
  • Microsoft Office Professional Plus 2013
  • Windows Server 2012 Datacenter
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseinter kbtshoot kbsurveynew kbmt KB2781538 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2781538

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com