Ekip bağdaştırıcılarını ağ yük dengelemesi ile kullanmak ağ sorunlarına neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 278431 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bazı donanım üreticileri, ağ bağdaştırıcıları ve ilgili sürücüleri ile hataya dayanıklılık sağlar. Hataya dayanıklılık teknolojisi sağlar, Grup, bir bağlantının tek bir fiziksel kesimde bağdaştırıcısı bağlantı noktalarını ağ. Bir bağlantı noktası üzerinden bağlantı sağlanamazsa, başka bir bağlantı noktası otomatik olarak açılır. Bu işlem, işletim sistemine ve ağdaki diğer aygıtlara bildirilmez.

Not Hataya dayanıklı teknoloji desteği, donanım üreticisinin sorumluluğundadır. (Hataya dayanıklı teknoloji, donanım ve sürücüleri içerir.)

Daha fazla bilgi

Ağ Yükü Dengeleme (NLB) kullandığınızda, hataya dayanıklılık sağlayan ağ bağdaştırıcıları, sorunlara neden olabilirsiniz. NLB, tek noktaya yayın modunda kullanırken, NLB paylaşılan sanal bir ortam erişim denetim adresi kullanır. Paylaşılan sanal bir ortam erişim denetim adresi, fiziksel bağdaştırıcının ortam erişim denetim adresi yerine, yükü dengelenmiş IP adreslerine tüm iletişimler için kullanılır. Bazı ekip bağdaştırıcılarını ile fiziksel ortam erişim denetim adresi üzerine yazılmasını sağlamak için sanal bir ortam erişim denetim adresi uygulanamıyor. Bu küme IP adresi çakışmaya neden olur.

Not NLB yapılandırmak için Application Center 2000 kullanıyorsanız, NLB tek noktaya yayın moduna ayarlar.

Tek noktaya yayın modunda, NLB kullanıyorsanız, el ile yerel olarak yönetilen kartın adresi (LAA) belirlemek NLB küme tek noktaya yayın MAC adresi olabilir. Bunu yapmak için <a0></a0>, kümedeki her bilgisayarda Yük dengeli bağdaştırıcısının sürücü yazılımını yapılandırmanız gerekir. Çok noktaya yayın modunda işletmek NLB kümeleri için LAA izin ayarlamayın.

Önemli Tek noktaya yayın LAA el ile ayarlarsanız, kümeden sunucu kaldırdığınızda, el ile de tek noktaya yayın LAA kaldırmanız gerekir. Sunucu, kümeden çıkarıldığında LAA tek noktaya yayın kaldırırsanız, MAC adresi çakışmalarını alabilirsiniz.

NLB arabirimi ve mu kümelenmemiş arabirimler aynı sunucuda değil etkiler dahil, bu zorluk oluşur. Çoğu donanım üreticisi, bu sorunu giderecek biçimde sürücülerini güncelleştirmiştir. Ayrıca, çok noktaya yayın, tek noktaya yayın yerine NLB için kullandığınız zaman, NLB fiziksel ortam erişim denetim adresi üzerine için NLB Ağ bağdaştırıcısının ekip ortamında çalışabilir. Açısından Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne (PSS), kümelenmiş veya özel arabirimlerde grup halinde, kabul edilebilir kullanılır. Bununla birlikte, oluşan sorunlar gruplandırma ile ilgili gibi görünmektedir, PSS sorunun araştırılması sırasında gruplandırma devre dışı olmasını gerektirebilir. Devre dışı Bu gruplandırma kendi bırakılmasıyla sorun giderilirse, donanım üreticisinden yardım isteyin gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 278431 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Application Center 2000 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB278431 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:278431

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com