"550 5.1.1 ÇÖZÜMLEYİCİ.ADR.ExRecipNotFound"NDR Office 365'de Outlook kullanarak e-posta gönderdiğinizde alınan hata iletisi iletileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2784785 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Office 365'de Microsoft Outlook kullanarak e-posta iletileri gönderdiğinizde, aşağıdakilerden birini veya ikisini aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:

Belirti 1: Teslim edilemeyen raporları (NDR) alıyorsunuz

E-posta iletisi veya toplantı davetlerini başarıyla teslim edilmez. Örneğin, aşağıdakine benzer bir NDR alır:
Oluşturma sunucusu: <server name="">.local</server>

IMCEAEX _O = CONTOSO_ou = ilk + 20administrative + 20group_cn = Recipients_cn =<username>@<server name="">.local<b00> </b00> </server> </username>

#550 5.1.1 ÇÖZÜMLEYİCİ.ADR.ExRecipNotFound; bulunamadı ##

Belirti 2: Otomatik Tamamlama özelliğini Outlook'ta beklendiği gibi çalışmıyor

Ne zaman yeni bir e-posta iletisi oluşturmak ve bir ad yazın için satır, kullanıcının adını otomatik olarak doldurulur. Adı çift tıklattığınızda, ancak, aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • İletişim kutusu bilgileri düzgün görüntülenmiyor.
 • İletişim kutusundaki bilgileri eksik.

NEDEN

Bu sorunlar, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşabilir:
 • Kişisel Klasörler (.pst) dosyaları geçirilen veya bir üçüncü taraf geçiş aracını kullanarak geçirilen iletileri yanıtlamak.
 • Outlook takma ad önbelleğini (Otomatik Tamamla) hatalı bir girdi içerir.
 • OfflineAddressBook güncelleştirilmez veya karşıdan yüklenemiyor.

ÇÖZÜM

Bu sorunları gidermek için şu adımları izleyin:
 1. Takma adı sıfırla ve Outlook'ta otomatik tamamlama önbelleğe alır. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  287623 Outlook'ta takma ad ve Otomatik Tamamla özelliğini sıfırlamak nasıl önbelleğe alınır
 2. Geçirilmiş bir iletiyi yanıtladığınızda alıcının tam e-posta adresini yeniden yazın. Otomatik Tamamla özelliği alıcının adını veya adresini sizin için giriş çalışırsa, girdiyi silmek için "X"'ı tıklatın ve sonra el ile tüm e-posta adresini yeniden yazın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Kime satırına, otomatik olarak doldurulan adres ve "X" gösteren bir ekran görüntüsü
 3. Çevrimdışı adres defteri doğru çalıştığından emin olun. Çevrimdışı adres defteri ile ilgili sorunları giderme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  2429946 Outlook çevrimdışı adres defterinde Office 365 ortamı sorunlarını giderme

DAHA FAZLA BİLGİ

Kullanarak iletileri geçirilen bu sorun en sık temel X.500 doğru güncelleştirilmiyor yöntemi ayırt edici adı bilgi özgün iletinin alıcıları için oluşur. Bu senaryoda en yaygın culprits .pst geçişler var.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2784785 - Last Review: 10 Temmuz 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p o365m o365022013 kbgraphic kbgraphxlink kbmt KB2784785 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2784785

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com