Jak połączyć się z usługami terminalowymi systemu Windows XP przy rozdzielczości większej niż 256 kolorów

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 278502 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL278502
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Łącząc się z komputerem z systemem Microsoft Windows XP przy użyciu klienta Podłączania pulpitu zdalnego systemu Windows XP, można wybrać rozdzielczość koloru, z którą ma być uruchomiona sesja klienta. Ta funkcja pozwala na zwiększenie rozdzielczości powyżej wcześniejszego ograniczenia 256 kolorów. Jednak po wybraniu tej wartości nie ma gwarancji połączenia się z taką rozdzielczością, ponieważ ustawienie klienta jest tylko jednym z ustawień wymaganych do wygenerowania określonej rozdzielczości koloru w sesji.

Więcej informacji

Łącząc się z komputerem z systemem Windows XP przy użyciu klienta Podłączania pulpitu zdalnego, można określić, że klient ma być uruchomiony z rozdzielczością większą niż 256 kolorów. Przed określeniem ustawienia rozdzielczości koloru trzeba skonfigurować Podłączanie pulpitu zdalnego. W tym celu wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy węzeł Mój komputer, kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Zdalny.
 2. Kliknij, aby zaznaczyć, pole wyboru Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem, a następnie kliknij przycisk OK.
 3. Na drugim komputerze uruchom Podłączanie pulpitu zdalnego. W tym celu kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Programy, wskaż polecenie Akcesoria, wskaż polecenie Komunikacja, a następnie kliknij polecenie Podłączanie pulpitu zdalnego.
 4. Wpisz nazwę komputera, z którym się łączysz.
 5. Kliknij przycisk Opcje, aby rozwinąć okno połączenia.
 6. Na karcie Ekran wybierz rozdzielczość koloru inną niż 256.
 7. Kliknij przycisk Połącz, aby rozpocząć sesję.
W wielu wypadkach po wykonaniu tych kroków klient nadal łączy się przy rozdzielczości 256 kolorów, a nie rozdzielczości określonej w polu Podłączanie pulpitu zdalnego. To zachowanie może wystąpić z powodu zasad grupy na komputerze z systemem Windows XP, określających maksymalną liczbę kolorów, którą może wynegocjować klient. W systemie Windows XP domyślnym ustawieniem zasad jest 256 kolorów, ale to ustawienie można zmienić przy użyciu Edytora zasad grupy.

Aby użyć Edytora zasad grupy do zmiany tego ustawienia, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, a następnie wpisz polecenie MMC.
 2. Kliknij menu Konsola, kliknij polecenie Dodaj/Usuń przystawkę, a następnie kliknij przycisk Dodaj. Zaznacz przystawkę Zasady grupy.
 3. Kliknij przycisk Dodaj, upewnij się, że w polu Obiekt zasad grupy jest zaznaczona opcja Komputer lokalny, kliknij przycisk Zakończ, a następnie kliknij przycisk Zamknij.
 4. Kliknij węzeł Konfiguracja komputera, kliknij węzeł Szablony administracyjne, a następnie kliknij węzeł Usługi terminalowe.
 5. Zaznacz węzeł Maksymalna liczba kolorów i ustaw żądaną liczbę.
Po zmianie tego ustawienia powinno być możliwe określenie dowolnej rozdzielczości koloru większej niż ustawienie domyślne 256 kolorów i ustanowienie przez klienta połączenia przy rozdzielczości nie większej niż określona.

UWAGA: Nie można określić ani łączyć się przy rozdzielczości większej niż rozdzielczość obsługiwana przez sprzęt wideo. Dlatego jeśli karta wideo w komputerze obsługuje maksymalnie 256 kolorów, nie można połączyć się z sesją przy większej rozdzielczości.

Właściwości

Numer ID artykułu: 278502 - Ostatnia weryfikacja: 5 września 2001 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbhowto kbenv kbdisplay KB278502

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com