Sunucu adı tarafından yayımlanan yazıcılar için arama sorunları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 278504 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Active Directory'de yayımlanan bir yazıcıyı bulmaya çalışırken, belirli bir sunucudaki tüm yazıcılar için arayarak bulmak gideremez ve çözemez. Ancak, "Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları"'ı kullandığınızda yazıcı görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, sunucum * yazıcı araması yazıcı "Sunucum-myprinter" Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nda listeleniyorsa, herhangi bir sonuç döndürmüyor. Bir arama "myprinter *" yazıcı bulur.

Daha fazla bilgi

Active directory'de yayımlanan tüm yazıcıların, "Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'de" SUNUCU SHARE listelenir. Yazıcının adını bulmak için <a0></a0>, yazıcının adını ve sunucu adını kullanarak) arayın. Yazıcı el ile yayımladıysanız, paylaşım adıyla aynı olan ve burada yayımlanan kuruluş biriminde bulunan. Yazıcı Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda ise, otomatik olarak yayımlanmış ve yazıcının yazdırma kuyruğunu adıyla aynı adı ve paylaşım adı vardır. Sıranın adını değiştirdiğinizde, yayımlanmış adı Active Directory'de değiştirilmez unutmayın. "Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları" otomatik olarak yayımlanan bir yazıcıya görmek için Görünüm menüsünden, "Kullanıcıları, grupları ve bilgisayarları kapsayıcı olarak" etkinleştirmeniz gerekir. Sonra bilgisayar nesnesini bulun ve onu sol bölmesinde seçin. Yayımlanan tüm yazıcıların "SERVER-yazıcı" üzerinde sağ bölmesinde görüntülenir.

Yazıcı yayımlamak hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
234619Windows 2000 Active Directory'de yazıcı yayımlama

Özellikler

Makale numarası: 278504 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbprint KB278504 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:278504

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com