Popis záznamu na disky CD-R a CD-RW v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 279157 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje funkce zápisu na disky CD. Na disky CD-R lze data pouze zapisovat. Na disky CD-RW lze data také zapisovat, navíc je však možné je na těchto discích přepisovat. Z disků CD-RW lze navíc data mazat, z disků CD-R však nikoli.

Další informace

Podpora bitových kopií ISO (International Standards Organization)

Funkce záznamu na disky CD-RW, která je integrována v prostředí systému Windows XP, nepodporuje vytváření bitových kopií ISO (International Standards Organization). Chcete-li v systému Windows XP vytvořit bitovou kopii ISO, je nutné nainstalovat nástroj od jiného výrobce podporující tuto funkci.

Soubor s bitovou kopií ISO je snímek dat a rozložení na disku CD uložený ve formátu ISO-9660. Soubory s bitovými kopiemi ISO se často používají k ukládání obsahu disků CD. ISO je běžným formátem bitových kopií disků CD pro systém DOS, Windows (rozšíření Joliet ISO), Linux (rozšíření RockRidge ISO) a další operační systémy.

Popis pracovní oblasti

Za účelem usnadnění záznamu na disky CD se v systému Windows XP k uložení dat pro záznam využívá pracovní oblast. Tato oblast se nachází v následující skryté složce:
Písmeno_jednotky:\Documents and Settings\jméno_uživatele\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Zápis na CD
Informace v pracovní oblasti jsou navíc před záznamem dat zkopírovány do jediného souboru obsahujícího bitovou kopii disku. Soubor má ve výchozím nastavení název Cd burning stash file.bin a je uložen v kořenové složce. Umístění souboru můžete změnit v dialogovém okně Zápis na CD – vlastnosti.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že složka Local Settings je skrytá, bude nutné změnit nastavení programu Průzkumník, aby se zobrazila. Postupujte následujícím způsobem:
 1. Spusťte Průzkumníka Windows.
 2. V nabídce Nástroje klepněte na příkaz Možnosti složky a klepněte na kartu Zobrazení.
 3. Ve složce Skryté soubory a složky zaškrtněte políčko Zobrazit skryté soubory a složky a poté klepněte na tlačítko OK.

Jak přesunout soubory do pracovní oblasti

Soubory lze do pracovní oblasti zkopírovat čtyřmi způsoby:
 • Metoda 1: Soubory můžete přetáhnout myší na ikonu zápisu na disk CD.
 • Metoda 2: Klepněte na soubory pravým tlačítkem, klepněte na příkaz Odeslat a klepněte na název nebo písmeno jednotky zapisovatelného disku CD.
 • Metoda 3: Klepněte na soubor, klepněte na příkaz Odeslat v nabídce Soubor a klepněte na název nebo písmeno jednotky zapisovatelného disku CD.
 • Metoda 4: Zkopírujte soubory do pracovní oblasti ručně.

Jak zahájit zápis na disk

Proces zápisu lze po přesunutí souborů do pracovní oblasti zahájit dvěma způsoby:
 • Metoda 1: V části Zápis na disk CD klepněte na možnost Zapsat soubory na disk CD.
 • Metoda 2: Pravým tlačítkem myši klepněte na jednotku CD-ROM a klepněte na příkaz Zapsat soubory na disk CD.
Data jsou nyní zkopírována z pracovní oblasti do jediného souboru, který je následně zapsán na disk jako bitová kopie.

Chcete-li si prohlédnout video s pokyny, jak přesunout soubory do pracovní oblasti a iniciovat proces zápisu, klepněte dále na tlačítko Přehrát (
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Tlačítko Přehrát
) v prohlížeči programu Windows Media Player:POZNÁMKA: Aby bylo možné přehrát výše uvedený soubor videa, musí být v počítači nainstalován program Windows Media Player 7.0 nebo novější. Další informace o možnostech získání programu Windows Media Player verze 7.1 naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
299321 Popis a dostupnost programu Windows Media Player 7.1 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Popis dialogového okna Zápis na CD – vlastnosti

Jednou z vlastností zápisu na disky CD je kromě standardních karet, které jsou k dispozici pro všechny jednotky, karta Záznam. Tato karta obsahuje následující nastavení, které je specifické pro jednotky CD-R:
 • Povolit zápis na disk CD v této jednotce: Toto nastavení umožňuje zapisovat na jednotce CD-R přetažením souborů a složek myší.
 • Umístění pro uložení bitové kopie: Pomocí tohoto nastavení lze změnit umístění, ve kterém se má uložit soubor s bitovou kopií disku před tím, než je soubor zapsán na disk v jednotce CD-ROM.
 • Rychlost zápisu: Pomocí této možnosti můžete nastavit rychlost zápisu zařízení až na maximální rychlost, kterou hardware umožňuje.
 • Po dokončení zápisu automaticky vysunout disk CD: Pomocí této možnosti lze povolit nebo zakázat vysunutí média po dokončení zápisu.

Vlastnosti

ID článku: 279157 - Poslední aktualizace: 2. srpna 2006 - Revize: 7.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbdriver kbenv kbarttypeshowme kbhowto KB279157

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com