Düzeltme: Komut nesne dizi genişletilmiş özellikler ile Exception neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 279183 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 350775 (SHILOH_Bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Çok sayıda büyük dizesi açıklamaları için değer alanının genişletilmiş özellikleri olan bir nesne komut çalıştığınızda erişim ihlali özel durumu, komut dosyası oluşturmak için başarısızlık ortaya çıkan oluşabilir. Bu sorun, yalnızca komut dosyası oluşturma sırasında nesne genişletilmiş özellikleri komut istediniz ortaya çıkar.

Aşağıdakine benzer bir hata iletisi oluşur:
[sql-dmo]Yürütme özel durum kodu: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION
SQL Server Enterprise Manager veya nesne tarayıcı Query Analyzer'ı kullanarak nesneyi komut dosyası yüklemeye çalıştığınızda veya bir SQL Distributed Management Objects (DMO) uygulamasındaki komut dosyası yöntemi kullanıyorsanız, bu sorunla karşılaşabilir.

Neden

Genişletilmiş özelliklerin değerlerinin için metnin uzunluğu yeterince uzun böylece komut dosyası metni oluşturmak için kullanılan bir iç arabellek taşması.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme

Not: aşağıdaki düzeltmeyi Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1 için önce oluşturuldu.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Version    File name    Platform
  --------------------------------------

  8.00.0218   s80218i.exe   x86
				
Not: dosya bağımlılıkları nedeniyle, en son düzeltme veya özellik, yukarıdaki dosyaları içeren ek dosyalar da içerebilir.

Bazı genişletilmiş özellikleri olan bir nesne komut planladığınız her iş istasyonunda yüklemeniz gereken bir istemci tarafı düzeltme olduğunu unutmayın.

Pratik Çözüm

Komut dosyası oluşturmadan önce nesnenin genişletilmiş özellikleri komut dosyası için bu seçeneği temizleyin. Nesne için genişletilmiş özellikleri görmek istiyorsanız, bu aynı özellikleri yeniden oluşturacak bir komut dosyası oluşturmak için daha sonra düzenleyebilirsiniz bu bilgileri edinmesi için fn_listextendedproperty sistem işlevi kullanabilirsiniz.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft SQL Server 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 279183 - Last Review: 9 Ekim 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbqfe kbsqlserv2000sp1fix KB279183 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:279183

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com