XCON: Teslim edilemedi raporu dağıtım listesine ad alanı satır aralığı neden oluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 279209 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Üyesi oldukları bir dağıtım listesine (DL) adı bir boşluk ile başlıyorsa, posta kullanıcılara teslim edilemedi raporları (NDR) görebilirsiniz.

Neden

Dizini aradı, DL üyeliği, genişletmek için bir LDAP sorgusu oluşturulur. Boşluk ve diğer özel karakterler Comments (RFC) istekleri, belirli yönergeleri izleyerek konulmalıdır.

Ayırt edici adlarda boşluk ile ters eğik çizgi (\) ile RFC öğesini 1779 öncesinde. Ancak RFC öğesini 1779 escaping ayırt edici adı CN = gibi diğer öznitelikleri için geçerli değildir. Exchange 2000, RFC öğesini 1779 ayırt edici ad biçimi, ancak sorun aramalar CN = temel üyelere okur, çünkü Exchange 2000 RFC öğesini 1779 biçiminde virgüllerden önce karakterler unescapes özel bir kodu vardır.

LDAP virgüllerden önce alan bekleniyor aramaları çalışmayabilir. Bu, Ldp.exe aracını kullanarak hızlı bir şekilde doğrulayabilirsiniz. DL adı "MyDL," arama olup olmadığını (CN = \ MyDL) nesne ancak arama bulma (CN MyDL =) yapar.

Şimdi, bile CN öznitelikleri ile Exchange 2000 RFC) 2254 biçiminde escapes birden fazla karakter var. Bu, ayraç (()) ve yıldız işareti (*) karakterleridir. XY olan ASCII karakter koduna karşılık gelen bir onaltılık basamak \XY, RFC mekanizması escaping 2254 benzer:
      Character    ASCII value
      ---------------------------
      *        0x2A
      (        0x28
      )        0x29
      \        0x5C
      NUL       0x00
      space      0x20
				
karakteri olarak kodlanmış karakter <a1>ASCII</a1> değerini temsil eden iki onaltılık rakamları tarafından ardından ters eğik çizgi (\) karakter (ASCII 0x5C) kodlanmış gerekir. Iki onaltılık sayıdan büyük/küçük harf önemli değildir. "Bu yönergeler, aşağıdaki MyDL" adlı kendi DL için LDAP sorgusu oluşturmak için bu nedenle, benzer "CN = \20MyDL, =", doğru giderir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Exchange Server 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378XGEN: en son Exchange 2000 Server hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:

Bileşeni: Aktarım çekirdek

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıSürüm
Phatq.dll6.0.25.4418

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Exchange 2000 Server'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 279209 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbexchange2000presp1fix kbfix kbqfe kbhotfixserver KB279209 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:279209

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com