NASıL YAPıLıR: Web sayfası üzerinden bir Telnet istemcisi isteği

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 279466 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 7.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2008 çalışan. IIS 7.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.net/default.aspx?tabid=1
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bazen, bir Web tarayıcısı bir Web sunucusuna bağlanırlığı sınamak kullanılamaz. Bu adım adım makalede, bir Web sunucusuna bağlanıp bir konsolu veya komut satırı tabanlı telnet uygulaması kullanarak, Web sayfasının HTML içeriğini görüntülemek için kullanabileceğiniz bir işlemi anlatılmaktadır.

Bir Web sayfası bir Telnet istemcisi üzerinden istek

Göre HTTP iletişim kuralı belirtimi olan RFC 2616 bir doğru biçimlendirilmiş GET isteği HTTP istemci sona erer ve GET fiil (fiilin tüm büyük harfleri kullandığına dikkat edin) ile başlar (LF) akışı satırı'nı ve ardından başı (CR) ile ASCII karakterleri. Bu, bir ağ izleyicisi izlemesi GET isteğine son iki bayt cinsinden OD OA onaltılı karakter olarak görüntülenir.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki RFC Web sitesini ziyaret edin:
rfc 2616
http://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616.html
Bir <a0>telnet</a0> istemciden http://ServerName/VirtualDirectory/WebPage.asp konumu olan belgenin istemek için <a0></a0>, konsolu veya komut istemini (basın ENTER ya da RETURN her satırdan sonra) aşağıdaki komutları yazın:
SunucuAdı 80 telnet
GET /VirtualDirectory/WebPage.asp
WebPage.asp <a1>HTML</a1> verileri için telnet istemcisinin, ikinci komutu yazdıktan sonra Web sunucusundan döndürülür.

Not: Bu örnek, Web sunucusu, varsayılan HTTP bağlantı noktası (TCP 80) kullanacak biçimde yapılandırılmış olduğunu varsayar. Farklı bir bağlantı noktasını dinlediğini Web sunucusu, ilk satırında örneğin, bu bağlantı noktası numarasını yazın. Ayrıca, telnet istemcisinin SSL oturumu açmak için gerekli şifreleme komutları anlaşması yapamıyor çünkü bu örneğin bir HTTPS/SSL bağlantısı üzerinden (TCP 443, varsayılan olarak), düzgün çalışmıyor. Ilk bağlantıyı HTTPS/SSL bağlantı noktası üzerinden mümkün olsa da, bir GET isteği kesilirken veri döndürdü.

Yerel Yankı etkinleştir

Varsayılan olarak, Microsoft Windows ile birlikte gelen telnet istemcisinin bu olmasına rağmen ikinci komut sunucu tarafından alınacak görünmemesi etkinleştirilmişse, <a1>Local Echo</a1> seçeneği yok. Yerel Yankı etkinleştirmek için <a0></a0>, sonra ilk komut aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98, Microsoft Windows Millennium Edition (Me) veya Microsoft Windows NT 4.0

 1. Uçbirim menüsünde Tercihler ' i tıklatın.
 2. <a0>Yerel Yankı</a0> onay kutusunu seçmek için tıklatın.

Microsoft Windows 2000 ve Microsoft Windows XP

 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın ve sonra telnet programı başlatmak için telnet.exe) yazın.
 2. Aşağıdaki komutu yazın: Windows 2000:
  set local_echo
  Windows XP:
  set localecho
 3. Yapılandırma çıkıp telnet oturumuna dönmek için boş bir satırda, bir kez ENTER tuşuna basın.
Bazı telnet istemcileri yalnızca satır başı dönüş (CR) karakteri gönderilsin ENTER ya da RETURN tuşuna basın. Bu istemciler birinden bağlanmaya çalışıyorsanız, CRLF karakterleri göndermek için bir kontrol tuşu bileşimi kullanmanız gerekir. Windows ortamında, ALT tuşunu basılı tutun ve sonra sayısal tuş takımında uygun karaktere karşılık gelen tuş sırasını yazın. Karşılık gelen sayıların ve karakterleri görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitelerine bakın: 0-127 Karakter kümesi
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/6hy0yb50(VS.85).aspx

128-255 Karakter kümesi
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/6c608ydz(VS.85).aspxSon numarayı yazın, sonra ALT tuşunu bırakın. Bu makalede, örnek olarak kullandığı GET isteği durumunda (Not tuş takımında sayıları yazılan) aşağıdaki komutu yazın:
GET /VirtualDirectory/WebPage.asp <ALT-key> 0013 <ALT-key> 0010
CRLF göndermez, ENTER ya da RETURN tuşuna bastığınızda, telnet istemcisi'ni kullanıyorsanız, dile özgü karakterler gönderme hakkında bilgi için bilgisayar sistemi belgelerine bakın.

Referanslar

Ağ paketlerini görüntüleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
148942Ağ İzleyicisi ile ağ trafiği nasıl yakalanır
294818Ağ izleyicisi hakkında sık sorulan sorular
TELNET Protokolü hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
231866TELNET iletişim kuralı
253918Windows 2000 Telnet istemcisi'nin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 279466 - Last Review: 7 Temmuz 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Server 1.0
 • Microsoft Internet Information Server 2.0
 • Microsoft Internet Information Server 3.0
 • Microsoft Internet Information Server 4.0
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
 • Microsoft Internet Information Services version 5.1
 • Microsoft Internet Information Services 6.0
 • Microsoft Internet Information Services 7.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB279466 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:279466

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com