כיצד לטפל בבעיות של שטח הדיסק שנגרמות על ידי ספריית מאגר (WinSxS) גדול של רכיבי Windows

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 2795190 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

מאפייני הבעיה

כאשר תבדוק את גודל התיקיה C:\Windows, ייתכן שתבחין כי הספריה C:\Windows\winsxs נראה לשימוש רב בדיסק.

סיבה

ספריית המאגר (C:\Windows\winsxs) של רכיב Windows משמש במהלך פעולות בתוך התקנות Windows מתן השירות. פעולות שירות כוללים, אך אינם מוגבלים, Windows Update, ה-service pack ואת התקנות hotfix.

מאגר הרכיבים מכילה את כל הקבצים הדרושים להתקנת Windows. בנוסף, עדכונים לקבצים אלה גם מוחזקות מאגר הרכיבים בעת התקנת העדכונים. פעולה זו גורמת מאגר הרכיבים לגדול לאורך זמן עדכונים נוספים כתוצאה, תכונות, או תפקידים נוספים על ההתקנה. מאגר הרכיבים משתמשת NTFS קישורים חזקים עצמו בין ספריות אחרות של Windows כדי להגדיל את החוסן של פלטפורמת Windows.

מאגר הרכיבים יוצגו בגודל ספריה גדולה בשל האופן שבו שהמעטפת של סייר Windows חשבונות עבור קישורים חזקים. מעטפת Windows ייחשבו כל הפניה קישור קשיח כמו מופע אחד של הקובץ עבור כל ספריה שבה נמצא הקובץ. לדוגמה, אם קובץ בשם advapi32. dll הוא 700 KB נכלל ב מאגר הרכיבים ו בספריה \Windows\system32, סייר Windows באופן לא מדויק הדוח הקובץ צורכת 1,400 KB של שטח דיסק קשיח.

פתרון הבעיה

מאגר הרכיבים לא ניתן למקם אמצעי אחסון מלבד אמצעי האחסון של המערכת עקב קישורים הקשיח ל- NTFS. אם אתה מנסה להעביר את מאגר הרכיבים, דבר זה יביא לחוסר אפשרות להתקין כראוי את Windows עדכונים, ערכות service pack, תפקידים או תכונות. בנוסף, אנו לא ממליצים באופן ידני להסיר או למחוק קבצים מתוך מאגר הרכיבים.

כדי להקטין את הגודל של ספריית המאגר רכיב בהתקנת Windows, באפשרותך להחליט אם להפוך את התקנת ה-service pack לקבועים ולפנות שטח בשימוש מתוך קבצי ה-service pack. עם זאת, אם תבצע את התקנת ה-service pack קבוע, ה-service pack אינו נשלף.

כדי להסיר את קבצי ה-service pack התקנת Windows, השתמש בכלי השירות הבאים בתיבה:
 • Windows Vista Service Pack 1 מותקן: VSP1CLN.EXE
 • Windows Vista Service Pack 2 או Windows Server 2008 Service Pack 2 מותקן: Compcln.exe
 • Windows 7 Service Pack 1 או Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 מותקן: DISM / מקוון /Cleanup-Image /SpSuperseded או אשף ניקוי הדיסק (cleanmgr.exe)

ניקוי ייתכן גם ניתן לבצע בעצמם על התקנות Windows Vista ו- Windows Server 2008 על-ידי אילוץ של אירוע הסרה במערכת. ניקוי ינסה להסיר את כל הקבצים הבינאריים לא רצויים במערכת של ההתקנה ולהפעיל את Windows לפנות את שטח הדיסק. כדי להנפיק לאירוע הסרת התקנה של Windows, להוסיף ו להסיר רכיבי מערכת לא רצויות אינו מותקן כבר ולאחר מכן הפעל מחדש את ההתקנה של Windows. ניקוי יבוצע במהלך ההפעלה מחדש הבאה של מערכת ההפעלה.

הערה טיהור מתבצע באופן אוטומטי בהתקנות של Windows 7 ו- Windows Server 2008 R2.

מידע נוסף

כדי לפנות שטח דיסק נוסף במערכת שלך, בצע את הפעולות הבאות:

 1. לחץ על התחלולאחר מכן, בתיבת הטקסט חפש בתוכניות ובקבצים , הקלד ניקוי הדיסק.
 2. לחץ על הסמל של ניקוי הדיסק , ולהפעיל כלי ניקוי הדיסק כדי לקבוע אילו קבצים ניתן למחוק, בהתבסס על התצורה שלך.
להלן דרכים נוספות כדי לחסוך שטח באמצעי האחסון של המערכת:

 • העבר את קובץ ההחלפה לאמצעי אחסון אחר במערכת.
 • בטל מצב שינה במערכת.
 • השתמש באפשרות קובץ dump ייעודי כדי ללכוד קבצי dump של זיכרון באמצעי אחסון אחר במערכת.
 • העברת ספריות בפרופיל המשתמש קובץ תוכנית לאמצעי אחסון אחר במערכת.
 • בטל את נקודות שחזור המערכת בהתקנות לקוח.
 • ניקוי כל הספריות הזמניות והתיקיות באמצעות אשף ניקוי הדיסק (cleanmgr.exe).
 • הסרת התקנה של יישומים שאינם בשימוש או עזרי ההתקנה.


לקבלת מידע נוסף אודות התיקיה WinSxS, עבור אל אתרי האינטרנט הבאים:לקבלת מידע נוסף אודות דרישות המערכת עבור דיסקים, עבור אל אתרי האינטרנט הבאים:


הערות
 • בעת התקנת מוצר באמצעות Windows Installer, גירסה מוקטנת של קובץ נתוני ה-. msi המקורי מאוחסן בתיקיה Windows Installer מטמון (% windir%\Installer). לאורך זמן, תיקיה זו עשויה לגדול. כל התקנת עדכון נוסף עבור המוצרים המותקנים כגון תיקונים חמים, עדכונים מצטברים או service pack כיוונונים גם לאחסן קובץ ה-msp או. msi הרלוונטי שלהם במטמון Windows Installer. לאורך זמן, תיקיה זו עשויה לגדול. אינם תומכים ואנו ממליצים למחוק כל קובץ בתיקיה זו או להחליף אותם עם קבצים ממחשב אחר. כל עדכון ליישום מסתמך על מידע זמין בקבצים המאוחסנים בתיקיה זו. ללא מידע זה, העדכונים אין אפשרות לבצע התקנות שלהם כראוי.
 • התיקיה %windir%\softwaredistribution\downloads נמצא בשימוש על-ידי Windows Update לאחסון עדכונים שהורדו. בדרך כלל, אין לך לנהל תיקיה זו מאחר הוא מנוהל על-ידי Windows. גודל אופייני של תיקיה זו נקבע לפי מספר גורמים כגון גירסת מערכת ההפעלה, את העדכונים הזמינים בכל פעם, וכן הלאה. לכן, קשה לספק על הציפיה גודל אופייני. אם תיקיה זו נעשה שימוש רב בדיסק, תחילה להתקין את כל העדכונים הזמינים עבור המערכת ולאחר מכן הפעל מחדש את המחשב. כדי לפתור בעיה זו אם הגודל נותר עדיין גדול, בצע את הפעולות הבאות:
  1. בשורת פקודה עם הרשאות מלאות, הפעל את הפקודה הבאה:
   Net Stop WUAUSERV
  2. מחק את התוכן של התיקייה %windir%\softwaredistribution\downloads.
  3. בשורת פקודה עם הרשאות מלאות, הפעל את הפקודה הבאה:
   הפקודה net Start WUAUSERV

מאפיינים

Article ID: 2795190 - Last Review: יום רביעי 02 אפריל 2014 - Revision: 3.0
המידע במאמר זה חל על:
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Service Pack 1
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1
מילות מפתח 
kbmt KB2795190 KbMthe
תרגום מכונה
חשוב: מאמר זה תורגם באמצעות תוכנת תרגום מכונה של Microsoft וייתכן שנערך לאחר מכן על-ידי קהילת Microsoftבאמצעות טכנולוגייתCommunity Translation Framework (CTF) או באמצעות תרגום אנושי. Microsoft מציעה לך גם מאמרים בתרגום אנושי, מאמרים בתרגום מכונה ומאמרים שנערכו על ידי הקהילה כדי לאפשר גישה למאמרים הקיימים במאגר הידע (Knowledge Base) שלMicrosoft בשפות שונות. מאמרים מתורגמים יכולים להכיל שגיאות באוצר המילים, בתחביר או בדקדוק. Microsoft אינה אחראית לחוסר דיוק, שגיאות או נזקים שייגרמו כתוצאה מטעויות בתכנים או משימוש בתכנים על ידי לקוחותיה.
כותרת מאמר זה באנגלית: 2795190

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com