Ako riešiť problémy priestoru disku, ktoré sú spôsobené veľkými Windows zložka (WinSxS) adresára na ukladanie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2795190 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Keď preskúmate veľkosť priečinka C:\Windows, môžete si všimnúť, že adresár C:\Windows\winsxs zdá sa používať veľa miesta na disku.

Príčina

Komponent store (C:\Windows\winsxs) adresár systému Windows sa používa pri servisné činnosti v rámci inštalácie systému Windows. Servis operácie zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na Windows Update, balík service pack a rýchlej opravy zariadenia.

Ukladací priestor súčastí obsahuje všetky súbory potrebné pre inštaláciu systému Windows. A akékoľvek aktualizácie na tieto súbory sa konajú aj v rámci ukladací priestor súčastí ako aktualizácie sa inštalujú. To spôsobuje ukladací priestor súčastí rastie v priebehu času ako ďalšie aktualizácie, funkcie, alebo roly sú pridané do inštalácii. Ukladací priestor súčastí používa NTFS pevných odkazov medzi seba a ostatné adresáre systému Windows na zvýšenie spoľahlivosti platformy Windows.

Ukladací priestor súčastí ukáže veľký adresár veľkosť, pretože ako Windows Explorer shell účty pre pevné odkazy. Windows shell bude počítať každý odkaz na pevné prepojenie ako jednu inštanciu súbor pre každý adresár, v ktorom sa súbor nachádza. Napríklad ak súbor, ktorý je pomenovaný Advapi32.dll, ak ide je 700 KB, a obsahuje ukladací priestor súčastí a v adresári \Windows\system32 Windows Explorer by nepresne správa, že súbor spotrebuje 1400 KB miesta na disku.

Riešenie

Ukladací priestor súčastí sa nemôže nachádzať na zväzku ako systémový zväzok z dôvodu NTFS pevných odkazov. Ak sa pokúsite presunúť ukladací priestor súčastí, výsledkom bude neschopnosť správne nainštalovať Windows aktualizácie service pack, úlohy a funkcie. Navyše, neodporúčame, že manuálne odstrániť alebo odstrániť súbory z ukladací priestor súčastí.

Ak chcete zmenšiť veľkosť adresára na ukladanie súčastí na inštaláciu systému Windows, sa rozhodnete zmeniť inštaláciu balíka service pack trvalé a kultivovať použitej priestor súbory balíka service pack. Ak inštaláciu balíka service pack trvalé, však service pack nie je vymeniteľná.

Odstrániť súbory balíka service pack z inštalácie systému Windows, použite nasledovné nástroje-box:
 • Windows Vista Service Pack 1 nainštalovaný: Vsp1cln.exe.EXE
 • Windows Vista Service Pack 2 alebo Windows Server 2008 Service Pack 2 nainštalovaný: Compcln.exe
 • Windows 7 Service Pack 1 alebo Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 nainštalovaný: Nasadzovania / online /Cleanup-Image /SpSuperseded alebo Sprievodcu čistením disku (cleanmgr.exe)

Vyplachovanie môžu vykonávať aj aktívne na Windows Vista a Windows Server 2008 zariadenia tým, že núti odstránenie udalosti v systéme. Vyplachovanie sa pokúsi odstrániť akékoľvek nežiaduce systému binárne súbory z inštalácie a umožniť Windows kultivovať miesta na disku. Vydať udalosť odinštalovať na inštaláciu systému Windows, pridať odstrániť akýkoľvek komponent nechcené systému, ktorý nie je už nainštalovaný a potom znova spustite inštaláciu systému Windows. Upratovanie sa uskutoční počas nasledujúcich reštart operačného systému.

Poznámka Upratovanie vykonáva automaticky na Windows 7 a Windows Server 2008 R2 zariadenia.

Ďalšie informácie

Kultivovať disku vo vašom systéme, postupujte nasledovne:

 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom do textového poľa Hľadať programy a súbory , zadajte Čistenie disku.
 2. Kliknite na ikonu Disku , a spustiť nástroj Čistenie disku zistiť aké súbory môžete odstrániť, podľa konfigurácie.
Ďalšie spôsoby, ako šetriť miesto na zväzku systému patria:

 • Presunúť stránkovací súbor na iný zväzok na systém.
 • Zakázať spánku v systéme.
 • Použite vyhradený dump súbor sa zachytávanie výpisu pamäte súborov na iný zväzok na systém.
 • Zbaviť používateľa profil a program súbor adresára na iný zväzok na systém.
 • Zakázať body obnovenia systému na klientov zariadenia.
 • Vyčistiť všetky dočasné adresáre a priečinky pomocou Sprievodcu čistením disku (cleanmgr.exe).
 • Odinštalovať nepoužívaných aplikácií alebo utilít od inštalácie.


Pre viac informácií o WinSxS priečinok, prejdite na tieto stránky:Ďalšie informácie o systémových požiadavkách pre disky, ísť na tieto stránky:


Poznámky
 • Keď je produkt nainštalovaný pomocou Inštalátora systému Windows, menšia verzia pôvodného súboru .msi údajov je uložený v priečinku Windows Installer Cache (% windir%\Installer). V priebehu času, môže narásť tento priečinok. Každé ďalšie aktualizácie inštalácie pre nainštalované produkty rýchlych, kumulatívnej aktualizácie alebo služby pack Setup tiež ukladať ich príslušný súbor .msp alebo .msi vo vyrovnávacej pamäti služby Inštalátor systému Windows. V priebehu času, môže narásť tento priečinok. Podporujeme nie a nie odporúčame, aby ste odstrániť všetky súbory v tomto priečinku alebo ich nahradiť súbory z iného počítača. Akékoľvek aktualizácie aplikácie sa opiera o dostupné informácie v súboroch, ktoré sú uložené v tomto priečinku. Bez tejto informácie aktualizácií nemôže vykonávať svoje zariadenia správne.
 • %Windir%\softwaredistribution\downloads priečinok Windows Update slúži na ukladanie prevzatých aktualizácií. Typicky, nemáte riadiť tento priečinok, pretože to je riadená Windows. Typická veľkosť tohto priečinka je určená niekoľkými faktormi ako je verzia operačného systému, aké aktualizácie sú k dispozícii v čase, a tak ďalej. Preto je ťažké stanoviť typickou veľkosťou očakávania. Ak tento priečinok používa veľa miesta na disku, najskôr nainštalujte všetky dostupné aktualizácie pre systém, a potom reštartujte počítač. Tento problém vyriešite, ak veľkosť stále zostáva veľký, postupujte nasledovne:
  1. V príkazovom riadku spustite nasledujúci príkaz:
   Net Stop WUAUSERV
  2. Odstráňte obsah priečinka %windir%\softwaredistribution\downloads.
  3. V príkazovom riadku spustite nasledujúci príkaz:
   Net Start WUAUSERV

Vlastnosti

ID článku: 2795190 - Posledná kontrola: 1. decembra 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Service Pack 1
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1
Kľúčové slová: 
kbmt KB2795190 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2795190

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com