Microsoft.Exchange.Monitoring.exe işlem SCOM sunucu monitör, Exchange Server 2010 istemci erişimi sunucuları aşırı CPU kaynaklarını tüketir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2796950 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Exchange 2010 kuruluştaki Microsoft Exchange Server 2010 istemci erişimi sunucuları izlemek için Microsoft sistemi merkezi işlem yöneticisi (SCOM) sunucu yapılandırdığınızı varsayın. Ayrıca, SCOM server birden çok yürütür varsayılmaktadır Test-* bağlantı cmdlet. Bu durumda, Microsoft.Exchange.Monitoring.exe işlemi istemci erişimi sunucuları aşırı CPU kaynaklarını tüketir. Bu sorun oluştuğunda, istemci erişimi sunucularına gönderilen tüm isteklerin yavaş yanıt alırsınız.

Neden

Bu sorun Microsoft Exchange İzleme hizmeti birden çok iş parçacığı aynı anda korumasız veri erişim nedeniyle oluşur. Bu davranış, veri bozulması ve yüksek CPU kullanımına neden olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Exchange Server 2010 sunucularda Exchange Server 2010 Service Pack 3 (SP3) yükleyin. Exchange Server 2010 SP3 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2808208 Exchange Server 2010 Service Pack 3'ün açıklaması

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 2796950 - Last Review: 17 Şubat 2013 Pazar - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbmt KB2796950 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2796950

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com