Windows XP'deki Başlat menüsünün açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 279767 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Windows XP'deki Başlat menüsünde.

Daha fazla bilgi

Windows XP, sık kullanılan programlar ve ortak sistem alanları gibi Bilgisayarım, Denetim Masası'nı tıklatın, daha hızlı erişim sağlar ve arama için yeni bir Başlat menü içerir. Bu makalede, yeni Başlat menüsü farklı alanları işlevini açıklar.

Başlat menüsünün sol tarafında, iki bölüme ayrılır programlar listesinde, <a2>"tutturulmuş listenin" (üstündeki)</a2> ve <a4>en sık kullanılan (MFU) listesinde içerir. Iki bölüme bir çizgiyle ayrılır. Bu liste işlevleri aşağıda belirtilmiştir:

Tutturulmuş listesi:
Tutturulmuş listesi, kullanıcılar Başlat menüsündeki program kısayollarını ve diğer öğeleri yerleştirmek sağlar. (Bunlar kaldırılabileceği) kullanıcının varsayılan Web tarayıcısı ve e-posta programı ile önceden girilmiş olacaktır.

Bir program (.exe dosyası) veya bir program kısayolunu "için <a2>Başlat</a2> menüsünde maddeyi sağ tıklatıp Başlat menüsüne Tuttur ' i tıklatarak iğnelenmiş". Herhangi bir öğeyi sürükleyip bırakarak Başlat menüsünde veya Başlat düğmesini tarafından tutturulmuş listesine eklenebilir. Bir öğeyi sağ tıklatıp Başlat menüsünden Al ' ı veya Bu listeden kaldır ' ı tıklatarak bu listeden kaldırılabilir. Bu listedeki öğelerin sırasını, bunları tercih edilen bir konuma bırakarak düzenlenebilirler.

Not: program veya Başlat menüsüne iğnelenmiş kısayol taşınmış veya silinmiş, için bu bağlantıyı Başlat menüsünde artık çalışmayacak.

MFU listesi:
Aşağıdaki Pinned listeden Başlat menüsünde en sık kullanılan programlar (MFU listesinde) listesinde görünür. Bu listenin ne sıklıkta izler programları kullanılır ve bunları en kullanılan (yukarıdan) az kullanılan () sırasını gösterir. Program, onları sağ tıklatıp Bu listeden kaldır ' ı tıklatarak bu listeden kaldırılabilir. Bu listedeki öğelerin sırasını el ile düzenlenmesini kuramıyor (Bunlar genellikle nasıl kullanıldıkları göre düzenlenmiş). MFU listesinde en altında yüklü olan diğer programlar görüntüleyen tüm programlar menüsüne ' dir.

Programlar listesinde ayarlarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat menüsünde boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra Özellikler ' i seçin.
  2. Özelleştir ' i tıklatın.
  3. Yapılandırma seçeneklerini program listesi için Genel sekmesinde ' dir.
Başlat menüsünün sağ tarafında, özel klasörler (Belgelerim, Resimlerim, Müziğim) ve sistem alanları (Bilgisayarım'da, arama, Denetim Masası) bağlantıları görüntüler. Bu alan yapılandırmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat menüsünde boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra Özellikler ' i tıklatın.
  2. Özelleştir ' i tıklatın.
  3. Başlat menüsünün sağ tarafı için yapılandırma seçenekleri Gelişmiş sekmesindedir.
MFU listesi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
282462Program, en sık kullanılan programlar listesinde görünebilir
282066Not otomatik olarak Başlat menüsüne eklenen programlar sık sık olarak kullanılan

Özellikler

Makale numarası: 279767 - Last Review: 25 Ocak 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB279767 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:279767

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com