Nasıl yapılır: Windows 2000 SP2 ve SP3 uygulama uyumluluk modu teknolojisi etkinleştir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 279792 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Uyumluluk modu, Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows NT 4.0 davranışını daha yakın olan programları çalıştırmak için bir ortam yansıtır sağlar. Bu modlar eski programları Windows 2000 ile düzgün çalışmasını engelleyen bir en yaygın sorunların çoğunu çözümler. Geçişten sonra sorunlarla karşılaşan programlar bu uyumluluk ortamlarından birinde başlatılmaktan yarar.

Uyumluluk Modu teknolojisi, şu anda çok sayıda sık kullanılan programlar için yerleşik uyumluluktan emin olmak için Windows 2000 tarafından kullanılır. Windows 2000 Service Pack 2 (SP2) ve Service Pack 3 (SP3), yöneticilerin el ile etkinleştirebilir ve bu teknolojiyi kendi programlar için çözümleri sağlamak için kullanın. Yalnızca Yöneticiler, kullanıcılar için bu teknolojiyi etkinleştirebilirsiniz.

Uyumluluk modu özellikleri etkinleştir

Uyumluluk Modu teknolojisi varsayılan olarak açıktır. Böylece, Windows 2000 SP2 veya SP3'ü uyguladıktan sonra bu teknoloji programlarınız için kullanabileceğiniz bir arabirim etkinleştirmek için <a0></a0>:
 1. Administrator olarak oturum açın.
 2. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 3. kutusuna aşağıdaki komutu yazın ve sonra % SystemRoot % sürücüyü ve klasörü, Windows'un yüklü olduğu Tamam ' ı tıklatın:
  regsvr32 %systemroot%\apppatch\slayerui.dll

Uyumluluk modu özellikleri kullanın.

Yöneticiler, bir program kısayolunu bir hedef program için uyumluluk modunu ayarlamak için kullanabilirsiniz. Bu uyumluluk modu özellikleri doğru yüklenmiş ve yukarıdaki adımları kullanarak bilgisayarda kayıtlı gerektirir. Bir program kısayolunu kullanarak, uyumluluk modunu etkinleştirmek için <a0></a0>:
 1. Administrator olarak oturum açın.
 2. Kısayolu sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
 3. Uyumluluk Ek Yardım düğmesini tıklatın. Yalnızca Uyumluluk modu arabirimi düzgün bilgisayarda etkinleştirilmişse, bu sekme görünür.
 4. Program uyumluluk modu desteğini etkinleştirmek için uyumluluk modunda çalıştır onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 5. Aşağı açılan kutusunda uyumluluk modunu Windows 95 veya Windows NT 4. 0 ' ı tıklatın.
 6. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam ' ı tıklatın.
 7. Programı çalıştırmak için kısayolunu çift tıklatın.

  Not: Kur veya yükleme programlarında sürüm uyarıları atlamak için uyumluluk modunu kullanırsanız, dikkatli olun. Bazı programlar belirli bir işletim sistemi için tasarlanmıştır ve kasıtlı olarak gelecekteki sürümlerinde kullanımını yasakla. Bu yüklü değilse, ciddi sorunlara neden olasılığı çok düşük bir düzeyde çalıştırmak ve sistem düzeyinde sık programlardır.

Uyumluluk modu devre dışı bırakma

Windows 2000 SP2 veya SP3 Windows 2000 SP2 veya SP3 yükleme işlemi bağımsız uyumluluk modunu etkinleştirmek için uyumluluk modunu kaldırmaz. Uyumluluk modu kaldırmak için <a0></a0>:
 1. Administrator olarak oturum açın.
 2. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 3. kutusuna aşağıdaki komutu yazın ve sonra % SystemRoot % sürücüyü ve klasörü Windows 2000 yüklü olduğu Tamam ' ı tıklatın:
  regsvr32 /u %systemroot%\apppatch\slayerui.dll
Yöneticiler, etkinleştirebilir ve eski platformlar (Shim teknoloji olarak da bilinir) ile uyumluluğu artıran bir düzenek uyumluluk katmanı sekmesini kullanarak devre dışı bırakın. Etkin bir uyumluluk katmanı bir kısayolu vardır sonra kullanıcı, ayrıca program uyumluluk katmanı altında çalışır, ancak, kullanıcı ayarları <a0>Uyumluluk</a0> katmanı sekmesinde göremez.

Uygulama Uyumluluk Modu teknolojisi, Windows 2000 Server SP3'te etkinleştirme

 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  Hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\control\session Manager\AppCompatibility
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra Explorer.exe adlı bir kayıt defteri değerini ekleyin.
 4. Yeni oluşturduğunuz Explorer.exe anahtarının altındaki DllPatch x adlı yeni bir dize değeri (REG_SZ) oluşturun. Bir değer, bu yeni dize değeri atamayın.
 5. Yeni oluşturduğunuz Explorer.exe anahtarının altındaki adlı yeni bir ikili değer (REG_BINARY) oluşturma x.
 6. Aşağıdaki değer girmek için x ikili değeri Düzenle:
  0 c, 00 00 00 00 00 00 00 06 00 00 00 00 00 00 00
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Referanslar

Windows 2000 için en son hizmet paketi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Özellikler

Makale numarası: 279792 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbhowto kbhowtomaster kbui KB279792 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:279792

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com