Exchange Server 2010 SP2 için güncelleştirme toplaması 5 sürüm 2 veya güncelleştirme toplaması 6 uygulandıktan sonra W3wp.exe işlemi aşırı CPU ve bellek kaynaklarının bir Exchange istemci erişimi sunucusu kullanır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2800133 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 2 (SP2) için güncelleştirme toplaması 5 sürüm 2 veya güncelleştirme toplaması 6 uygulanacağını varsayar. Bir kullanıcı, bir temsilci toplantı isteğini reddettiğinde, MSExchangeSyncAppPool ve MSExchangeServicesAppPool uygulama havuzları için W3wp.exe işlemi aşırı CPU ve bellek kaynaklarını bir Exchange Server 2010 istemci erişimi sunucusunda tüketir.

Not Monitör CPU ve bellek kaynaklarını için Performans İzleyicisi'ni kullanabilirsiniz. , % İşlemci Zamanı Sayaç CPU kullanımını izler. , Ayrılan bayt/sn sayacı, bellek kaynaklarını ve hangi W3wp.exe hızda bellek ayırır görüntüler izler. , GC zamanında % sayacı, bellek kaynaklarını ve W3wp.exe işlemi atık toplama işlemleri için harcadığı süreyi izler. Performans İzleyicisi'nde bu sayaçlar eklemek için şu adımları izleyin:
  • Seçin % İşlemci Zamanı Sayaç altında İşlemci Nesne ve seçin Tüm örnekler.
  • Seçin Ayrılan bayt/sn Sayaç altında .NET CLR belleği Nesne ve seçin W3wp.
  • Seçin GC zamanında % Sayaç altında .NET CLR belleği Nesne ve seçin W3wp.

Neden

Bu sorun, bozuk bir PR_SCHDINFO_APPT_TOMBSTONE özelliği kullanıcının serbest/meşgul verilerini Exchange bilgi deposu kaynaklanır. Bozuk özelliği sunucuda bellek baskısı neden olur ve W3wp.exe işlemi atık toplama işlemleri için tetikler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Exchange Server 2010 sunucularına Exchange Server 2010 Service Pack 3 (SP3) yükleyin. Exchange Server 2010 SP3 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2808208 Exchange Server 2010 Service Pack 3'ün açıklaması

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Exchange Server 2010 SP2 için güncelleştirme toplaması 5 sürüm 2 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2785908 Exchange Server 2010 Service Pack 2 için güncelleştirme toplaması 5 sürüm 2'in açıklaması

Exchange Server 2010 SP2 için güncelleştirme toplaması 6 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

2746164 Exchange Server 2010 Service Pack 2 için güncelleştirme toplaması 6'in açıklaması
PR_SCHDINFO_APPT_TOMBSTONE özelli?i hakk?nda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
PR_SCHDINFO_APPT_TOMBSTONE özelliği ile ilgili genel bilgiler
Performans İzleyicisi sayaçları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Performans İzleyicisi sayaçları hakkında genel bilgiler

Özellikler

Makale numarası: 2800133 - Last Review: 26 Temmuz 2013 Cuma - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2800133 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2800133

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com