Program Outlook zamrzne a vysoké sieťové zaťaženie dochádza pri použití politiky uchovávania údajov pre poštovú schránku v prostredí Exchange Server 2010

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2800346 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Uvažujme o nasledovnom scenári:
  • Máte niektoré poštové schránky v prostredí Microsoft Exchange Server 2010, Exchange Server 2010 presunutých z Exchange Server 2003 alebo Exchange Server 2007.
  • Niektorí používatelia v prostredí pomocou programu Microsoft Outlook v režime s vyrovnávacou pamäťou prístup k poštovým schránkam.
  • V programe Outlook zapnutá možnosť Prevziať hlavičky a potom celé položky. Alebo v programe Outlook zapnutá možnosť Prevziať hlavičky .
  • Poštové schránky použijete niektoré politiky uchovávania údajov.
V tomto scenári, Outlook zamrzne a začne zvýšiť veľkosť súboru .ost pre každého používateľa. Navyše, je veľmi ťažké zaťaženia siete v organizácii.

Poznámka: Tento problém sa nevyskytuje, ak poštových schránok sú vytvorené pomocou serverov Exchange 2010.

Príčina

Tento problém sa vyskytuje, pretože správa záznamov výmeny správ (MRM) sa týka MRM podmienky všetkých položiek priečinkov poštovej schránky. To spôsobuje klienta Outlook synchronizácia všetkých položiek v poštovej schránke do lokálneho súboru .ost.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, nainštalujte Exchange Server 2010 Service Pack 3 (SP3) na serveroch Exchange Server 2010. Ďalšie informácie o Exchange Server 2010 SP3, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
2808208 Popis programu Exchange Server 2010 Service Pack 3
Po nainštalovaní tejto aktualizácie, budete musieť zapnúť možnosť Prevziať celé položkyv inOutlook Stiahnuť nastavenia menu.

Ako problém obísť

Ak chcete obísť tento problém, použite program Outlook v režime online, alebo Aplikácia Outlook Web App.

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „Vzťahuje sa na“.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o MRM, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Všeobecné informácie o MRM
Ďalšie informácie o značkách uchovávania údajov a politiky uchovávania údajov, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Všeobecné informácie o značkách uchovávania údajov a politiky uchovávania údajov

Vlastnosti

ID článku: 2800346 - Posledná kontrola: 25. januára 2014 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Kľúčové slová: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2800346 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2800346

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com