Küme Yöneticisi anahtarlar için küme bağlanıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 280125 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows Kümeleme için'Küme Yöneticisi aracını kullanılabilen anahtarlar. Bu anahtarlar, bir sunucu kümesine bağlanmak için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Küme Yöneticisi'ni başlatmak için Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ı tıklatın ve sonra da Küme Yöneticisi ' ni tıklatın. Küme Yöneticisi, bir komut isteminde cluadmin.exe yazarak da başlatabilirsiniz. Aşağıdaki anahtarları Bu araçla birlikte bir kümeye bağlanmak için kullanılabilir:

Hiçbir yeniden bağlanma

Küme Yöneticisi'ni başlattığınızda varsayılan olarak, bu aracı başlatıldı son kez bağlantı önceden sahip olduğu aynı kümeye bağlantı açmak çalışır. Küme Yöneticisi'ni başlattığınızda noreconnect anahtarını kullandığınızda, bağlanmak istediğiniz kümenin adını girmeniz için istemde bulunulur.

Sözdizimi: cluadmin - noreconnect veya cluadmin - norecon

Yerel bağlantı

Küme Yöneticisi'ni açın ve kullanarak yerel düğüme bağlanmak "." geçiş yapın. Küme adı veya küme ınternet Protokolü (IP) adresi çevrimiçi duruma değil, kümeye bağlantı yapmak için bu anahtarı kullanın.

Sözdizimi: cluadmin.

IP adresi

Küme Yöneticisi'ni, IP adresi belirterek ya da bir küme düğümünde veya küme IP adresine bağlanmak için kullanabilirsiniz.

Sözdizimi: cluadmin 10.10.10.10

Not: ıt farklı küme IP adresi kaynağı sanal IP adresine bağlanmak için bu anahtarı kullanmanız önerilmez.

NetBIOS Adı

Bu anahtar, bir Netbıos adı kullanarak kümeye bağlanmak için kullanabilirsiniz. Düğüm adlarından birini veya küme adı kullanabilirsiniz. Bu anahtarı kullanmak için <a0></a0>, ad çözümleme hizmeti düzgün çalışmıyor gerekir.

Sözdizimi: cluadmin ClusterName

Özellikler

Makale numarası: 280125 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbinfo w2000mscs KB280125 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:280125

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com