Windows Kümeleme ve coğrafi olarak ayrı siteler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 280743 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Coğrafi olarak dağınık (Çoğunluk düğüm kümesi) sunucu kümeleri, standart çekirdek aygıt sunucu kümesinden çok farklı özelliklere sahip bir ağ ve depolama altyapısı yerleşik olan yerlere dağılmış. Bu nedenle bunlar altında ayrı bir sınama programını sertifikal?. Varolan sunucu kümenizi coğrafi olarak dağınık sunucu kümesinde dönüştürmek istiyorsanız, coğrafi olarak dağınık sunucu küme yapılandırması, Microsoft tarafından sertifika almak için donanım satıcınıza çalışır.

Varolan sertifikalı yapılandırmaları için veri çoğaltması yazılım ve genişletilmiş bir yerel ağ (LAN) donanım ekleyerek pek çok coğrafi olarak dağıtılmış çözümleri oluşturabilirsiniz. Ancak, bu çözümleri radically precertified bir yapılandırma (özellikle göre zamanlama ve gecikme yapısı değiştirin. Bu nedenle Microsoft, Microsoft, donanım tarafından desteklenmesi için gerektiren ve yazılım yapılandırması, coğrafi olarak dağınık küme uygunluğu ve kümede Donanım Uyumluluk Listesi'nde (HCL) listelenen bir olabilir.HCL ve Windows Kümelendirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309395Sunucu kümeleri, donanım uyumluluk listesinde ve Windows Server kataloğu için Microsoft destek ilkesi
Varolan bir imzalı donanım nonqualified yazılım çözümleri desteklenmez.

Daha fazla bilgi

Windows Kümeleme senaryolarda coğrafi olarak dağınık küme çözümü için birkaç farklı sitelerde tek bir küme üyesi dağıtabilir miyim kullanabilirsiniz. Bu tür kümeler genişletilmiş yapısı gereği Windows Kümeleme algılamaz ve semantiği korumak için bu coğrafi kümeleri oluşturmak için kullanılan ağ ve depolama mimarileri sorumluluğundadır. Özellikle:
  • Küme düğümleri arasında özel ve ortak ağ bağlantıları, sanal LAN'lar (VLAN) gibi teknolojilerini kullanan tek olan ve olmayan yönlendirilmiş bir LAN olarak görünmelidir. Bu durumda, ağ bağlantıları garantili, en fazla bir gidiş dönüş gecikmesi en fazla 500 milisaniye düğümler arasında sağlamak olması gerekir. Standart bir LAN görünür küme bağlantısı gerekir.
  • Tüm coğrafi olarak dağınık yinelenmiş depolama teknolojileri kalıcı kaynak yöneticisi, bir LUN, Windows Kümeleme gibi tek bir disk semantiği korumalıdır. Yetersayı diski, tüm siteler arasında gerçek zamanlı, zaman uyumlu modda çoğaltılmalıdır.
Karmaşıklığı nedeniyle, coğrafi olarak ayrılmış bir küme içindeki herhangi bir sorun donanım üreticisiyle ilgili gerekir. Genellikle, yapılandırma, üçüncü taraf yazılım ve kümeleri işlevi için gerekli olan sürücüler içerir. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne nasıl bu bileşenlerin Windows Kümelendirme ile etkileşim uyumlu olmayabilir.

Yapılandırmaları ile bir belirli bir site bağlantı (örneğin, bir parçalama birden fazla bir mil düğümlerin dağıttıysanız veya bağlantı Bakır desteklenmeyen fiber kullanan mil parçalama olan düğümlerin sertifikalı bir yapılandırmayla) için düğümler arasında en çok desteklenen bir uzaklık sertifikalı gerekir.

Referanslar

Ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/overview/clustergeo.mspx

Özellikler

Makale numarası: 280743 - Last Review: 28 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 6.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbenv kbinfo KB280743 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:280743

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com