Etki alanı için MX kaydının IP ya da CNAME kaydına, Exchange 2000 Server işaret ile iletisi gönderilemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 280794 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Bu makalede daha önce aşağıdaki makalede bulunan bilgiler bir araya getirilmiştir: 288718
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Advanced Delivery</a2> iletişim kutusunda bir dış etki alanı adı sistemi (DNS) sunucusu kullanmak üzere Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) sanal sunucusu olarak yapılandırırsanız, bazı etki alanları iletilerin SMTP sırada kalabilir ve sıra durumu "uzak sunucu için bir bağlantı girişimini yanıt vermedi." olabilir

Neden

Bu sorunun iki olası nedeni bulunmaktadır. Aşağıdakilerden hangisi neden olduğunu belirlemek için <a0></a0>, uzak etki alanlarına sorgulamak için Nslookup yardımcı programını kullanın.

Olası neden 1

Bir DNS sunucusu CNAME kaydı işaret eden bir posta alışverişi (MX) kaydı olduğunu fark edebilirsiniz. CNAME kaydını için geçerli bir ana bilgisayar kaydı işaret eder. Bu sorun, Microsoft Exchange 2000 Server'da DNS sorgu sonucu böyle bir senaryo doğru işlemez nedeniyle oluşur.

Olası neden 2

Bir IP adresi için MX kayıt puanları, bulabilirsiniz. Exchange 2000 için geçerli bir ana bilgisayar IP adresinin ait olsa da, böyle bir senaryo DNS sorgu sonucu doğru işlemez.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Exchange Server 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378En son Exchange 2000 Server Hizmet Paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:

Bileşen: SMTP

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıSürüm
Reapi.dll6.0.4418.33

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Exchange 2000 Server'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 280794 - Last Review: 23 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbexchange2000presp1fix kbfix kbqfe KB280794 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:280794

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com