Grup İlkesi'ndeki Windows PowerShell komut dosyası yürütme ilkesi tanımlandığında bir Exchange Server 2010 veya Exchange Server 2013 güncelleştirme toplaması veya hizmet paketi yüklenemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2810617 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:

 • Bir Grup İlkesi nesnesi uygulayarak Windows PowerShell komut dosyası yürütme ilkesi tanımlama veya yerel Grup İlkesi Uygula.
 • Bir Microsoft Exchange Server 2010 orMicrosoft Exchange Server 2013 güncelleştirme toplaması veya hizmet paketini yüklemeyi deneyin.
 • Exchange dosyaları kaldırmak adım tamamlandıktan sonra Kur işlemi başarısız olur.
Bu senaryoda, Exchange Serverdoes etkilenen sunucuda çalışmıyor. Ayrıca, Kurulum işlemini yeniden başlatamıyor.

Neden

Bu sorun yükleme işlemi sırasında gerekli Windows Yönetim Araçları (WMI) hizmetini durdurur nedeniyle oluşur. WMI hizmeti Active Directory etki alanı Hizmetleri (AD DS) sorguya kurulumunun bir parçası çalıştırmak gerekir Windows PowerShell komut dosyası yürütme İlkesi doğrulamak için gereklidir.

Çözüm

Bu sorunu önlemek için şu adımları izleyin:
 • Yürütme Grup İlkesi Grup İlkesi Yönetim konsolunu (Gpmc.msc) veya yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi (Gpedit.msc) kullanarak devre dışı bırakın. Grup İlkesi nesnelerinin Grup İlkesi yürütme içintanımlanmamışiçin ayarlanmış olması gerekir.
 • Exchange Server 2010 veya Exchange Server 2013 güncelleştirme toplaması veya hizmet paketi yükleyin.
 • Önceden tanımlanmış Windows PowerShell komut dosyası yürütme İlkesi yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi veya Grup İlkesi Yönetim Konsolu yeniden etkinleştirin.

  Not"Belirtiler" bölümünde açıklanan sorun, Exchange Server 2010 SP3'te giderilmiştir. Exchange Server 2010 SP3 ve sonraki sürümlerinde, Windows PowerShell komut dosyası yürütülmesine ilkeler düzgün doğrulanır. Bu nedenle, bir güncelleştirme toplaması veya hizmet paketi yüklediğinizde, komut dosyası yürütme ilkeleri devre dışı bırakmak gerekmez.
Exchange Server 2010 SP3 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2808208 Exchange Server 2010 Service Pack 3'ün açıklaması

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yükleme işlemine başlamadan önce yürütme ilkelerini doğrulamak için aşağıdaki Windows PowerShell cmdlet'ini çalıştırın:
Get-ExecutionPolicy-liste

Çıktı aşağıdakine benzer olmalıdır:
Scope ExecutionPolicy 
----- --------------- 
MachinePolicy Undefined
UserPolicy Undefined 
Process Undefined 
CurrentUser Undefined 
LocalMachine Undefined
Herhangi yürütme İlkesi tanımlanmamışdurumları için ayarlanmışsa, bir Exchange Server güncelleştirme toplaması veya hizmet paketini yüklemeden önce "Çözüm" bölümündeki adımları bakın.

Size çalıştırılmasını Kurulum ve bir hatayla karşılaşırsanız Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklattığınızda bir sorun hakkında daha fazla bilgi için oluşabilir:
2668686 Exchange Server 2010 SP2 yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "AuthorizationManager denetimi başarısız oldu"
Microsoft Exchange Server 2010'için Güncelleştirme Toplaması 1'i yüklemeye çalıştığınızda oluşabilecek bir sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
981474 Exchange Server 2010 RU1 yüklemeye çalıştığınızda 1603 hatası alıyorsunuz
Microsoft Exchange Server 2010'için güncelleştirme paketi yüklemeye çalıştığınızda oluşabilecek bir sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
2467565 Bir güncelleştirme toplaması, Exchange Server 2010 için PowerShell yürütme İlkesi güncelleştirilmesi sunucusu tanımlayan dağıtılan bir GPO ile yükleyemezsiniz

Özellikler

Makale numarası: 2810617 - Last Review: 27 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise
 • Microsoft Exchange Server 2013 Standard
 • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
 • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2810617 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2810617

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com