Numer ID artykułu: 281140 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL281140
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule z instrukcjami krok po kroku opisano wyłączanie konta administratora lokalnego. Podane tu informacje nie dotyczą konta administratora domeny w domenie usługi Active Directory.

Ważne Przed wyłączeniem konta administratora lokalnego należy się upewnić, że do grupy administratorów lokalnych należy inny użytkownik (w domenie lub użytkownik lokalny).

Wymagania

Aby móc wykonać czynności przedstawione w tym artykule, użytkownik musi używać komputera z systemem Windows 2000 lub Windows XP i być zalogowany do konta z uprawnieniami administratora.

Aby automatycznie wyłączyć konto administratora lokalnego, przejdź do sekcji Automatyczne rozwiązywanie problemu. Aby samodzielnie rozwiązać ten problem, przejdź do sekcji Samodzielne rozwiązywanie problemu.

Automatyczne rozwiązywanie problemuAby automatycznie rozwiązać ten problem, należy kliknąć przycisk lub łącze Fix it. Następnie należy kliknąć przycisk Uruchom w oknie dialogowym Pobieranie pliku i wykonać kroki kreatora rozwiązywania problemu.

Rozwiąż ten problem
Microsoft Fix it 50519


Uwagi
 • Poprawka automatyczna służy do wyłączania konta Administrator. Jeśli konto Administrator nie istnieje, ta poprawka automatyczna nie zadziała.
 • Ten kreator może być dostępny tylko w języku angielskim. Jednak ta poprawka automatyczna działa również w innych wersjach językowych systemu Windows.
 • Jeśli używany komputer nie jest tym, którego dotyczy problem, można zapisać to rozwiązanie w postaci poprawki automatycznej na dysku flash lub CD i uruchomić je na odpowiednim komputerze.

Teraz przejdź do sekcji Czy problem został rozwiązany?Samodzielne rozwiązywanie problemu
Jak wyłączyć konto administratora lokalnego w systemie Windows XP

Uwaga Przed wyłączeniem konta administratora lokalnego należy się upewnić, że istnieje co najmniej jeden inny użytkownik lokalny lub sieciowy mogący uzyskać dostęp do komputera z uprawnieniami administratora. W przeciwnym razie w przyszłości nie będzie można cofnąć tej akcji.
 1. Zaloguj się jako administrator lub jako użytkownik z uprawnieniami administratora.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Zarządzaj.
 3. W lewym okienku rozwiń węzeł Użytkownicy i grupy lokalne, a następnie kliknij pozycję Użytkownicy.
 4. W prawym okienku kliknij dwukrotnie konto Administrator.
 5. Na karcie Ogólne zaznacz pole wyboru Konto jest wyłączone, a następnie kliknij przycisk OK.
 6. Zamknij konsolę do zarządzania komputerem. Nowe ustawienie zostanie zastosowane przy następnej próbie zalogowania się do komputera.

Jak uniemożliwić dostęp do konta administratora lokalnego w systemie Windows 2000

W systemie Windows 2000 nie można wyłączać kont wbudowanych. Można jednak uniemożliwić dostęp do konta administratora lokalnego, modyfikując ustawienia zabezpieczeń lokalnych.

Uwaga Przed wykonaniem tych czynności należy się upewnić, że istnieje co najmniej jeden inny użytkownik lokalny lub sieciowy mogący uzyskać dostęp do komputera z uprawnieniami administratora.
 1. Zaloguj się jako administrator lub jako użytkownik z uprawnieniami administratora.
 2. Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Programy, wskaż polecenie Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij polecenie Zasady zabezpieczeń lokalnych.
 3. W lewym okienku rozwiń węzeł Zasady lokalne, a następnie kliknij pozycję Przypisywanie praw użytkownika.
 4. W prawym okienku kliknij dwukrotnie pozycję Odmowa dostępu do tego komputera z sieci.
 5. W obszarze Ustawienie zasad zabezpieczeń lokalnych kliknij pozycję Dodaj.
 6. W polu Użytkownicy i grupy kliknij konto Administrator, a następnie kliknij pozycję Dodaj.
 7. Kliknij przycisk OK, a następnie ponownie kliknij przycisk OK i zamknij konsolę ustawień zabezpieczeń lokalnych. Aby to nowe ustawienie zabezpieczeń zostało wprowadzone, należy ponownie uruchomić komputer.


Czy problem został rozwiązany?

 • Należy sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem został rozwiązany, to koniec pracy z tą sekcją. Jeśli problem nie został rozwiązany, można skontaktować się z pomocą techniczną.
 • Prosimy o opinię. Aby przekazać swoją opinię lub zgłosić jakiekolwiek problemy dotyczące tego rozwiązania, można zostawić komentarz w blogu Fix it for me (Automatyczne rozwiązywanie problemu) lub wysłać wiadomość e-mail.Właściwości

Numer ID artykułu: 281140 - Ostatnia weryfikacja: 29 października 2010 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows 2000 Server
Słowa kluczowe: 
kbenv kbhowtomaster kbfixme kbmsifixme KB281140

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com