FTP hatası: 500 geçersiz bağlantı NOKTASı komutu

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 281193 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

FTP.exe dosyası veya bazı diğer Dosya Aktarım Protokolü (FTP) yardımcı programı'nı kullanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
500 Geçersiz bağlantı NOKTASı komutu

Neden

Bir istemci, bir FTP oturumunu başlatır sonra sunucu istemciye geri yeni bir bağlantı oluşturur. Sunucu (güvenlik duvarı sınırları dışında) Bu bağlantı bir istemci bilgisayardaki dinamik olarak atanan bağlantı noktası numarası genişletir. Eski paket süzgeçleri, bağlantı noktası önceden bilinmesi nedeniyle, tüm yüksek numaralı (1023 ' büyük bağlantı noktalarının) gelen bağlantılar için aralığını açın. Bu yeniden daha yüksek bir bağlantı noktasında aşağıdaki FTP komutuyla gerçekleştirilir:
bağlantı noktası h1 h2, h3, h4, p1, p2
Istemci IP adresi sekizli, h1 h4 aracılığıyla değerlerdir. Son iki değer, p1, p2, bağlantı noktasını belirlemek için kullanılır. Aşağıdaki formül p1, p2 için ise:
P1 256 + p2 X bağlantı noktası =

Çözüm

Güvenlik Duvarı ağ adresi çevirisi (NAT), bu IP adresi (h1 aracılığıyla h4) doğru değiştirmez, sunucu bu komutla ilgili hata iletisi (Bu makalenin "Belirtiler" bölümünde belirtilen) oluşturur.

Bu sorun, FTP sunucusunun başka daha yüksek bağlantı noktası 21 bağlantı noktasında dinleme yapması değiştiğinde listesi olasılığı daha yüksektir.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki örnek komut, bir bağlantı noktası komutu örneğidir:
10,20,30,40,5,25 bağlantı noktası = (IP adresi: 10.20.30.40 / bağlantı noktası: 1305)

Özellikler

Makale numarası: 281193 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB281193 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:281193

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com