SORUN: Windows Server'ı yeniden adlandırılıyor sonra bir <a0>SQL</a0> Aracısı işi, güncelleştirme sırasında 14274 hatası oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 281642 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows sunucu adı, güncelleştirmek veya önceden bir SQL Server 2000 örneğinde oluşturulan işleri silmek çalışırken değiştirilmiş sonra aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
14274 Hata: Başlatılamıyor ekleme, güncelleştirme veya bir iş (veya kendi adımları veya zamanlamaları) silmek, bir MSX sunucusundan geldiğini. Iş kaydedilmedi.
Bu sorun, Microsoft SQL Server 7.0 için oluşmaz, ancak sanal sunucu adı tutarsınız olsa bile bir SQL Server 2000 sanal sunucusunun SQL Server 7.0 sanal sunucuyu yükselttiğinizde bu hata iletisi alabilirsiniz. Yükseltme işlemi sırasında SQL Server 7.0 için sanal sunucu kümelendirmesini kaldırdıktan gerekir. Sanal sunucu kümelendirmesini kaldırdıktan, bu tek başına bir SQL Server örneği olur ve düğüm adı sürer ve adını değiştirdiğinizde, hata iletisi alabilirsiniz.

Neden

SQL Server 7.0 bu sorunun nedeni gösteren değil de msdbsysjobs alan originating_server tablosu, yerel sunucu başvuran değer '(yerel)' depolar. Bu nedenle, sunucu adı nasıl değiştirilir olsun değişikliği yerel sunucu işleri etkilemez.

SQL Server 2000 multi-instances desteklediğinden, originating_server alan biçiminde 'server\instance' örnek adı içerir. Hatta varsayılan kopyası sunucusu için gerçek bir sunucu adı, '(yerel)' yerine kullanılır. Bu nedenle, Windows sunucu yeniden sonra bu işlerin hala özgün sunucu adı başvuru ve değil güncelleştirilmesi veya yeni sunucu adından işlem tarafından silinmiş.

SQL'den yükseltme sonrasında SQL Server 2000 Server 7.0, originating_server sütun, varolan tüm işler için de güncelleştirilir ve değer '(yerel)' artık kullanılmamaktadır.

Pratik Çözüm

Bu sorun, bu adımları tamamlayabilmeniz için yeniden adlandırma işlemi bittikten sonra işlemek için en iyi yolu:
  1. Sunucu, özgün ada yeniden adlandırın.
  2. Tüm işleri komut dosyası ve bunları silin.
  3. Sunucu için yeni bir ad ile yeniden adlandırın.
  4. Yeniden oluşturulan komut dosyası çalıştırarak işleri eklediğinizde alınan adım 2.
Ek bilgi için SQL Server Books Online'da "Multiserver Administration" makale bakın.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun için onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 281642 - Last Review: 21 Aralık 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbpending KB281642 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:281642

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com